Dışişleri Bakanlığı Sözleşmeli Sekreter Alımı Yapacağını Duyurdu!

Dişişleri Bakanlığı tarafından yapılan kamu iş ilanları duyurusunda sözleşmeli olarak görev yapacak sekretere ihtiyaç olduğu bildirildi.

0
disisleri-bakanligi-sozlesmeli-sekreter-alimi-yapacagini-duyurdu

Dişişleri Bakanlığı tarafından yapılan kamu iş ilanları duyurusunda sözleşmeli olarak görev yapacak sekretere ihtiyaç olduğu bildirildi.

Sözleşmeli Kamu Personeli Sekreter Alımı

Dışişleri Bakanlığı’na bağlı Toronto Başkonsolosluğunda görev yapmak üzere 1 kişi sekreter pozisyonunda işe alınacak. Kamu iş ilanları şeklinde yapılan duyuruya göre başvuru yapacak olan adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, kamu personel alımı yapılacak tarihte 41 yaşından gün almamış olması, en az lise mezunu ya da dengi okullardan mezun olması, kamudaki haklarından herhangi bir nedenle men edilmemiş olması, devlet memuru olmaya engel olarak ilgili kanunda ve duyuruda belirtilen suçlardan herhangi birinden daha önceki dönemlerde ceza almamış olması, erkek adayların askerlik görevini yapmış olması, sağlık durumunun çalışmasına engel olmadığını bir sağlık raporu ile belgeleyebilecek olması, ileri derecede Türkçe ve İngilizce biliyor olması, bilgisayar ve daktilo kullanımına hakim olması gerekiyor.

Sözleşmeli Kamu Personel Alımı Sınavı Detayları

Kariyer planına kamu kurumunda devam etme isteği olan adaylar 19 Mart 2019 tarihine kadar istenen belgelerle birlikte posta yoluyla ya da bizzat başvuru yapabiliyorlar. Başvuru yapan adaylar yazılı, sözlü ve uygulamalı sınava tabi tutulacak. Yazılı sınav 3 Nisan 2019 tarihinde yapılacak. Bu sınavda başarılı olan adaylar 8 Nisan 2019 tarihinde sözlü ve uygulamalı sınava da girme hakkını elde edecekler. Yazılı sınavda adaylardan Türkçe İngilizce ve İngilizce – Türkçe çeviri yapmaları ve Türkçe kompozisyon yazmaları istenecek. Sözlü sınav konularının genel kültür, coğrafya ve tarih olduğu, adayların ayrıca bilgisayarda daktilo yazımında deneceği e belirtiliyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?5b723408-a3c2-4067-8552-29d8aa0fea73&kk=30

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın