Ana SayfaSigortaSeyahat Sigortası Nedir? Primleri Nasıl Belirlenir?

Seyahat Sigortası Nedir? Primleri Nasıl Belirlenir?
S

Seyahat Sigortası Nedir? Neleri Kapsar? Seyahat Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir? Detaylar Bankaciyim.net'te!

-

Seyahat Sigortası Nedir? 

Seyahat Sigortası, sosyal yaşantımızda gerek iş gerekse başka nedenlerden dolayı yaptığınız seyahatlerde karşılaşabileceğiniz riskleri güvence altına alan bir sigorta çeşidi olan seyahat sigortaları hem yurt içi hem de yurt dışı seyahatlerinizde sizleri koruma altına alarak bir güvence sağlamaktadır. Yapacağınız bu sigorta ile yaptığınız seyahatlerde karşılaşılabilir kaza, hastalık, seyahat erteleme gerekliliği ya da sıkça rastlanılan valiz kaybı gibi durumları güvence altına almamış oluyorsunuz. Yaptığınız bu sigorta ile daha güvenli bir şekilde seyahatinizi gönül rahatlığıyla gerçekleştirmiş olursunuz.

Seyahat Sigortası nedir? Sorusuna sunulabilecek bir diğer cevap ise, Sigorta yaptığınız tarih kapsamında bulunduğunuz seyahatlerde karşılaştığınız kaza, önceden olmama haline bağlı olarak yaşadığınız rahatsızlıklar sonucu gerek duyulan tıbbi yardım konusunda sizlerin masraflarını teminat limitleri karşılığında karşılayan seyahat sigortaları, mali durumunuzun yaşanılan bu durumlardan etkilenmemesine yardımcı olmaktadır.

Seyahat Sigortası Neleri Kapsar?

Seyahat Sigortası çeşitli nedenlerden dolayı iptal etmek zorunda kaldığınız yurtdışı seyahatiniz karşısında yaşanılacak olan zararı güvence altına alan ve ertelenen uçak biletleri nedeni ile geciken uçuşlarda sizleri zor durumda bırakmayarak gerekli konaklama ihtiyacını giderebilen aynı zamanda yurt dışında meydana gelebilecek sakatlık ve vefat etme durumlarında sizleri sigorta kapsamına alan bir sigorta çeşididir. İş ya da gezme amaçlı gerçekleştirilen seyahatlere kişi tarafından ayrılan bütçe oluşan aksilikler ile artarak kişiyi ekonomik anlamda sarsmaktadır. Yaptıracağınız seyahat sigortası ile yaşayacağınız ekstra aksaklıkların bütçenizi sarmamasını sağlayarak güvence altına almış olursunuz.

Seyahat Sigortası Primleri Nasıl Belirlenir?

Seyahat sigortasının primlerini belirleyen unsur ise; seyahat edilecek ülkeden turunda seyahatin başlangıç ve bitiş tarihini kapsayacak şekilde seyahat edecek kişilerin;

  • Sayıları,
  • Yaşları,
  • Cinsiyetleri,
  • Uygulanılan poliçenin teminat limitlerine kadar birçok bilgiyi kapsayan durumlar sigorta priminin hesaplamasında etkili bir rol oynamaktadır.

Yapacağınız seyahatlerde uygulanması gereken seyahat sigortasının önemini bilinçli bir şekilde seyahatlerinizi güvenli, huzurlu bir şekilde yapabilmeniz için en kısa zamanda seyahat öncesi bir seyahat sigortasıyla irtibata geçmelisiniz.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol