Adli Tıp Kurumu’na 71 Sözleşmeli Personeli İstihdam Edeceğini Duyurdu!

Kamu iş ilanları kapsamında yapılan duyuruya göre, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nca yapılacak olan sözlü sınav sonucuna göre 71 sözleşmeli personel için alım yapılacağı bildirildi.

0
adli-tip-kurumuna-71-sozlesmeli-personeli-istihdam-edecegini-duyurdu

Kamu iş ilanları kapsamında yapılan duyuruya göre, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nca yapılacak olan sözlü sınav sonucuna göre 71 sözleşmeli personel için alım yapılacağı bildirildi.

Adli Tıp Kurumu Başvuruları İçin Aranan Özellikler Nelerdir?

Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yapılacak olan sözlü sınavlara girip kariyer hayatına burada devam etmek isteyen adayların, 2018 yılı KPSS’ye girmiş ve her pozisyon için aranan puan türünden en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. 70 puanın altındaki adaylar, Adli Tıp Kurumu Başkanlığı tarafından yapılacak olan sözlü sınava başvuru yapamayacaklardır. Başvuruda bulunacak olan adayların, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, 1 Ocak 1983 tarihi ve sonrasında doğmuş olmaları, aske10rlik ile bir ilişiği olmaması ya da tecil ettirilmiş olması, 657 sayılı Kanunun ilgili maddesinde sıralanan suçlardan yargılanmamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak ve görevini devam ettiremeyecek derecede akıl hastalığının bulunmaması gerekmektedir. Başvuran adayların tümü güvenlik soruşturmasından geçirilecek ve olumlu olanların başvuruları değerlendirilecektir.

Adli Tıp Kurumu Başvuruları Nerede ve Nasıl Olacak?

Adli Tıp Kurumu’nun atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden adaylar iş ilanları başvurularını yapabileceklerdir. Başvuru esnasında adaylardan diploma, vesikalık fotoğraf ve KPSS sonuç belgelerinin PDF ya da resim formatında siteye yüklenmesi talep edileceğinden, adayların başvuruda bulunmadan önce bu belgeleri uygun formatta hazırlamış olması gerekmektedir. Eksiksiz olarak başvurusunu tamamlayan adaylara sistem tarafından başvuru kayıt numarası verilecektir. Aynı aday yalnızca 1 sözleşmeli pozisyon için başvuru yapabilecek olup, birden fazla pozisyon için başvuru yapılması durumunda tüm başvuruları geçersiz sayılacaktır. Başvurular 5 Nisan 2019 günü saat 17:00’a kadar devam edecektir.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?f3e19968-951c-438a-b257-a492ea853a46&kk=270

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın