2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Okuyanlarda Bulunması Gereken 8 Özellik!

2 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü üniversitelerin ön lisans bölümleri arasındadır.

Google Haberlere Abone Ol:

2 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü üniversitelerin ön lisans bölümleri arasındadır. Ülkemizde pek çok devlet üniversitesinde ve özel üniversitede bulunan bu bölüm Açıköğretim Fakültesi’nde de vardır.

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ön lisans programlarını tercih edenlerin lisans programlarına geçiş hakkı vardır. Bu bölümde staj zorunluluğu vardır. Stajlarda öğrencilerin mezuniyet sonrasındaki iş yaşamına hazırlanması, ilgili mesleklerde teorik bilginin yanı sıra pratik yaparak da deneyim kazanılması, iş yaşamında gerekli olan bilgilerin artırılmasının yanında bazı kişisel özelliklerin de kazanılması ve var olanların pekiştirilmesidir.

Bu Bölümde Okuyanlarda Hangi Özelliklerin Bulunması Gerekir?

Her meslekte olduğu gibi bu bölüm için de gereken bazı özellikler vardır. Bu özelliklere sahip olanlar çalışma hayatına atıldıklarında başarılı olma şansları daha yüksektir. Doğuştan gelen karakter özelliklerinizi belki değiştiremezsiniz. Ancak yaşam boyu alınacak kişisel eğitimler, öğrenme ve kendini geliştirme isteği bazı edinimler sağlayarak size katkıda bulunur. Peki, nedir Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü için gereken özellikler?

Matematik ve Ekonomiye İlgi Duymak

2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Okuyanlarda Bulunması Gereken 8 Özellik! - Matematik ve Ekonomiye İlgi Duymak
Matematik ve Ekonomiye İlgi Duymak

Bankacılık ve sigortacılık meslekleri, finans alanıyla yakından ilgilidir. Eğitim süresi boyunca matematik ve ekonomi temelli dersler okutulur. Çalışılacak olan pozisyonlarda rakamlarla ve hesaplamalarla iç içe olmak durumda kalacak olan bu bölüm mezunlarının ekonomiye ve matematiğe ilgili duymadıkları halde bu meslekleri seçmeleri yanlış olur.

İnsanlarla Etkin İletişim Kurmak

2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Okuyanlarda Bulunması Gereken 8 Özellik! - nsanlarla Etkin İletişim Kurmak
İnsanlarla Etkin İletişim Kurmak

Kişisel iletişim becerinizden şüphe duyuyorsanız Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü okuma isteğinizi bir kez daha sorgulamalısınız. Çünkü bu bölümden mezun olduktan sonra hangi pozisyonda çalışırsanız çalışın başkalarıyla birebir iletişimde olacaksınız. 2 yıllık Bankacılık ve Sigortacılık okuyanlar işe;

  • Müşteri temsilcisi,
  • Çağrı merkezi elemanı,
  • Sigorta satış personeli,
  • Finans danışmanı,
  • Gişe memuru,
  • Satış – pazarlama sorumlusu gibi pozisyonlardan başlayacaklarından sürekli olarak müşterilerle iletişimde olurlar.

Dikkatli Olmak

2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Okuyanlarda Bulunması Gereken 8 Özellik! - Dikkatli Olmak
Dikkatli Olmak

Özen gerektiren mesleklerden biri olan Bankacılık ve Sigortacılıkta hem yapılan işlerde hata yapmamak, hem de iletişim kurulan kişilerle ilişkilerde dikkatli olmak gerekir. Mezuniyet sonrasında işinizin matematikle bağlantısını unutmayın ve dikkat eksikliği sorununuz varsa henüz mezun olmadan bunun çareleri arayın.

Sabırlı Olmak

2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Okuyanlarda Bulunması Gereken 8 Özellik! - Sabırlı Olmak
Sabırlı Olmak

Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü ön lisans programlarından mezun olanlar banklarda, sigorta ve finans sektöründe ilk aşamada başlangıç elemanı olarak işe alınırlar. Bu pozisyonlarında neredeyse tamamında müşterilerle görüşmek, sorularını cevaplamak, sorunlarını çözüme ulaştırmak ya da ürün tanıtımı yaparak satışı sağlamak olduğundan sabır önemli rol oynar.

Yeniliklere Açık Olmak

2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Okuyanlarda Bulunması Gereken 8 Özellik! - Yeniliklere Açık Olmak
Yeniliklere Açık Olmak

Yaşam boyu eğitim kuralı iş hayatına önemli gerekliliklerindedir. Teknolojiye açık olan bankacılık ve sigortacılık mesleklerinde ilerleyebilmek için çalışanların bilgilerini sürekli güncellemesi gerekir. Sektördeki tüm yeniliklerin, mevzuatlarda yapılan değişikliklerin takip edilmesi gerekir. Aksi halde eski bilgileriniz bir süre sonra yetersiz kalacak, bu da aranan bir eleman olmaktan sizi uzaklaştıracaktır.

Kişisel Gelişime Önem Vermek

2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Okuyanlarda Bulunması Gereken 8 Özellik! - Kişisel Gelişime Önem Vermek
Kişisel Gelişime Önem Vermek

Sonradan edinilen pek çok özellik çalışanları kariyer hedeflerine bir adım daha yaklaştırır. Bankacı, sigortacı ve finans uzmanı olmak isteyen Bankacılık ve Sigortacılık okuyan kişilerin kendilerindeki eksik yönlerin farkında olması, bunların gelişimi için çaba harcaması gerekir. Kişisel gelişim eğitimleri çoğu şirket tarafından çalışanlarına sağlandığı gibi, çeşitli yollarla bireysel olarak da alınabilir.

Güvenilir Olmak

2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Okuyanlarda Bulunması Gereken 8 Özellik! - Güvenilir Olmak
Güvenilir Olmak

Bankacılık ve Sigortacılık mezunuysanız ister bankacı olmayı amaçlayın, ister finans alanında ilerlemeyi mutlaka güven duyulan bir çalışan olmak zorundasınız. Bu özellik yöneticileriniz de dahil olmak üzere işle ilgili iletişim kurduğunuz herkes tarafından aranır. Güvenilir bir çalışan olmanın en önemli kuralı öncelikle mesleki yeterliliğe sahip olmak ve doğru uygulamaktan geçer.

Ekip Çalışmasına Uyum Sağlamak

2 Yıllık Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü Okuyanlarda Bulunması Gereken 8 Özellik! - Ekip Çalışmasına Uyum Sağlamak
Ekip Çalışmasına Uyum Sağlamak

Banka ve sigorta personel alımlarında belirtilen özellikler arasında ekip çalışmasına yatkın olmak, uyumla çalışacak olmak da bulunur. Bu bölümden mezun olanlar çalışacakları her pozisyonda bir ekibe dahil olurlar. En alt seviyede çalışandan üst düzey yöneticiye kadar herkes dahil olduğu ekiple iyi anlaşmak, uyumla çalışmak ve kurallara uymak, uyulmasını sağlamak durumundadır.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.