Akbank Ulus. Yapt. Ambargo Kont. ve Uyum Uzmanı Aranıyor!

Akbank Uyum Uzmanı Aranıyor! Uyum Uzmanında Aranan Özellikler! Uyum Uzmanın Görevleri Nelerdir? Detaylar İçin...

0
Akbank Uyum Uzmanı Aranıyor!

Akbank banka iş ilanları ile yaptığı duyuruda Ulus. Yapt. Ambargo Kont. ve Uyum Uzmanı personeller aradığını duyurdu.

Akbank Ulus. Yapt. Ambargo Kont. ve Uyum Uzmanı Aranıyor!

Akbank’ın risk yönetimi departmanına en az 3 Yıl deneyimli uzman alınacağı duyuruldu. Aranan Ulus. Yapt. Ambargo Kont. ve uyum uzmanlarındaki özellikler yazının devamın da belirtildiği gibidir.

Uyum Uzmanında Aranan Özellikler

Adayların üniversite mezunu Olması gerekmektedir. En az 3 yıl banka iç kontrol, yasal uyum ve risk yönetimi konularında tecrübeli olması ve çok iyi düzeyde İngilizce bilmesi gerekmektedir.

Üniversitelerin tercihen işletme, hukuk, ekonomi, finans veya ilgili bölümlerden mezun olanlar ve Tercihen KYC, CDD veya Anti bribery&Corruption bölümlerinde sertifikası olanlar(CAMS vb) daha önce değerlendirilecektir.

İlginizi Çekebilir:  Denizbank Lise Mezunu İletişim Merkezi Asistanı Alımı Yapıyor!

Uyum Uzmanın Görevleri Nelerdir?

  • Müşterini Tanı (KYC) risklerini yönetir ve kontrol süreçlerinin tesisine ilişkin bankanın kurum politika ve prosedürlerini oluşturmakla sorumludur.
  • Müşterini Tanı (KYC) politikasına uygun olarak risk noktalarını tanımlar, tesis edilmesi ve buna ilişkin izleme ve kontrol faaliyetlerini takibini yapar.
  • Müşterini Tanı (KYC) risk değerlendirme teknik ve yöntemlerini geliştirir.
  • Müşterini Tanı (KYC) riskinin finansal suç riski ile bağlantısının tespit edilmesine yönelik AML ve Sanction süreçleri ile entegre olacak kritik kontrol noktalarını belirler.

Son Başvuru Tarihi Ne Zaman?

Akbank iş ilanları ile ilgilenen adayların bankacılık alanında kariyer planları olan kişilerin başvuruları kabul ediliyor. Akbank iş başvuruları ilgili departmanca 04 Kasım 2019 tarihine kadar kabul edilmeye devam ediyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kariyer.net’te yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  ING Bank İş İlanları: 2022 Ağustos
https://www.kariyer.net/is-ilani/akbank-uluslararasi-yapt-amb-kont-uyum-uzm-2367820
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın