İnanmak Başarmanın Yarısıdır Mıdır?

İnanmak Başarmanın Yarısıdır Mıdır? Başarılabileceğinize İnanıp ve Başarı İçin Gerekli Şeyleri Yapmalısınız! Detaylar İçin…

0
İnanmak Başarmanın Yarısıdır Mıdır?

İnanmak Başarmanın Yarısıdır Mıdır?

İnanmak başarmanın yarısıdır. Bu demek değildir ki, inanmak başarı için tek başına yeterli bir unsurdur. Başarılabileceğinize inanıp ve başarı için gerekli şeyleri yapmalısınız.

Hayatta her istediğimizin olamayacağını anne babamız çoğumuza küçük yaşlarda öğretmişlerdir. Onlar da hayatta yaşayarak elde ettikleri deneylerinde her istediklerinin olmadığını görmüşler ve yetiştirdikleri neslin de mutsuz olmaması için her istediklerinin olamayacağını genç nesillere aktarmak istemektedirler.

” İnanmak başarman yarısıdır “ deyimini hepimiz duymuşuzdur, gerçekten de inanmak, bir şeyi başarmış olmak kadar önemlidir. Hatta bazı düşünürlerin dediği gibi inanmışsak kendimizi başarmış sayabiliriz. Çünkü hiçbir işi inanmadan başarmamız mümkün olmuyor. Atalarımızın savaşlarından tutun, sevdiğimiz bir spor kulübünün kupa kazanmasına kadar tüm başarılar inanmaktan geçer.

Peki nasıl? Öyle ki, savaş alanlarında az sayının çok saya üstünlüğü, az bütçeli takımın dünya devlerine galip gelmesi ve küçük bir kasabadan sınırlı imkânlara rağmen ülkemizin ve dünyanın en değerli bilim adamlarının yetişmesinde olduğu gibi.
Tüm bu örnekler başarmanın sırrı olan inanmaktan geçiyor. Tabii ki sadece inanmak başarılı olmak için yeterli değildir. İnandığımız hedef doğrultusunda çalışarak, tüm bu ve buna benzer örneklerin hepsini gerçekleştirdiğimiz başarıya giden yollar kat etmiş olur ve disiplini elden bırakmadan inandığımız hedefe eninde sonunda varırız.

Başarının sırrı şifreli, çok az kişi tarafından bilinen bir şey değildir. Bu formül birçok insanın bildiği bir şeydir ve en unutmamanız gereken de başarıya giderken gösterebileceğimiz sabır ve disiplinli çalışmadır. Tüm başarılı olan insanlara incelediğimizde, mutlaka bir başarıya ulaşma formüllerinin olduğunu görüyoruz. Ama ortak noktaları hedeflerine daha en başında inanmaktır.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın