Bölümünüz Ekonomiyle İlgiliyse Bu 5 Kitabı Okumalısınız!

Bölümünüz Ekonomiyle İlgiliyse Bu 5 Kitabı Okumalısınız! Korkut Boratav Türkiye İktisat Tarihi! Detaylar İçin…

Google Haberlere Abone Ol:

İyi bir ekonomi ve iktisat eğitimi almak dünyaya bakışımızı ve olayları iyi idrak edebilmeyi sağlar. Toplumsal gelişmeleri ülkemizdeki ve dünyadaki değişen durumları kavramamıza yol gösteren, fakirlik, az gelişmişlik ve çevre ile ilgili konularda hassas olmayı, daha analiz ederek bakabilme becerisi geliştirir. Bu bölümleri seçmiş, kendisini geliştirmek isteyen öğrencilere ve yeni mezunlara kariyerlerine çok şey katacak kesinlikle okumaları tavsiye edilen kitaplar vardır.

Korkut Boratav Türkiye İktisat Tarihi

Her iktisat öğrencisi bu kitabı temin etmeli ve kesinlikle okumalıdır. Hatta bölümünüzden eminseniz okula başlamadan da sahip olup okumaya başlamalısınız. Belki bazı noktaları anlayamasanız da bölüme başladığınızda o boşlukları doldurmaya başlayacaksınız. Derslerde öğretilen birçok kavramın günümüze gelene kadar hangi süreçlerden geçtiğini ve ülkemizde yaşanan somut örneklerle iyice kavrama şansı yakalayacaksınız. Bu yüzden Korkut Boratav’ın bu değerli kitabı, son sınıfa gidildiğinde tekrar okunması gereken bir kitaptır.

Daron Acemoğlu Ulusların Düşüşü

Bu kitap da iki kere okunacak kitaplar arasındadır. Dünyada en çok alıntısı yapılan ekonomistler arasında yer alan Acemoğlu’nun bu kitabını okuduğunuzda neden bazı ülkelerin fakir, bazılarının zengin olduğunu düşündürmeye sevk eden bir anlatım bulacaksınız.

Daniel Kahneman Hızlı ve Yavaş Düşünme

Piyasaya sürüldüğünde en çok satan kitaplardan olmuştur. Kitapta iktisadi konular anlaşılır bir dille anlatılmıştır. Okuyucuyu ve meraklısını yormayan kitabın çok satılması da bu sebeptendir.

Mahfi Eğilmez Ekonomide Analiz

Ekonomide analiz yapmayı öğretme amaçlı yazılmış bir kitaptır. Analiz yapmanın tekniklerini ve temel kurallarını anlatan bu kitap karmaşık gelebilen konuları daha iyi anlama, ekonomik bağlantıları kurabilmeyi öğretir.

Mahfi Eğilmez Örneklerle Kolay Ekonomi

İktisat bölümünü kazanmış öğrencilere mutlaka okunması tavsiye edilen kitaplardandır. Çıkacakları yolda hazırlıklı olmak için ellerinin altında bulundurması gereken kitap, adeta bir rehber olacaktır. Kitapta kullanılan dil basit ve anlaşılırdır. Verilen ekonomi örnekleri de eğlenceli olduğu için okumak da keyif verecektir. Bu bölümü okuyup okumamaları konusunda henüz karar vermemiş öğrenci adayının, bu kitabı edindikten sonra fikrinin olumlu yönde değişeceği bir gerçektir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...