Ana Sayfa Kariyer Bölümünüz Ekonomiyle İlgiliyse Bu 5 Kitabı Okumalısınız!

Bölümünüz Ekonomiyle İlgiliyse Bu 5 Kitabı Okumalısınız!

Bölümünüz Ekonomiyle İlgiliyse Bu 5 Kitabı Okumalısınız! Korkut Boratav Türkiye İktisat Tarihi! Detaylar İçin…

-

İyi bir ekonomi ve iktisat eğitimi almak dünyaya bakışımızı ve olayları iyi idrak edebilmeyi sağlar. Toplumsal gelişmeleri ülkemizdeki ve dünyadaki değişen durumları kavramamıza yol gösteren, fakirlik, az gelişmişlik ve çevre ile ilgili konularda hassas olmayı, daha analiz ederek bakabilme becerisi geliştirir. Bu bölümleri seçmiş, kendisini geliştirmek isteyen öğrencilere ve yeni mezunlara kariyerlerine çok şey katacak kesinlikle okumaları tavsiye edilen kitaplar vardır.

Korkut Boratav Türkiye İktisat Tarihi

Her iktisat öğrencisi bu kitabı temin etmeli ve kesinlikle okumalıdır. Hatta bölümünüzden eminseniz okula başlamadan da sahip olup okumaya başlamalısınız. Belki bazı noktaları anlayamasanız da bölüme başladığınızda o boşlukları doldurmaya başlayacaksınız. Derslerde öğretilen birçok kavramın günümüze gelene kadar hangi süreçlerden geçtiğini ve ülkemizde yaşanan somut örneklerle iyice kavrama şansı yakalayacaksınız. Bu yüzden Korkut Boratav’ın bu değerli kitabı, son sınıfa gidildiğinde tekrar okunması gereken bir kitaptır.

Daron Acemoğlu Ulusların Düşüşü

Bu kitap da iki kere okunacak kitaplar arasındadır. Dünyada en çok alıntısı yapılan ekonomistler arasında yer alan Acemoğlu’nun bu kitabını okuduğunuzda neden bazı ülkelerin fakir, bazılarının zengin olduğunu düşündürmeye sevk eden bir anlatım bulacaksınız.

Daniel Kahneman Hızlı ve Yavaş Düşünme

Piyasaya sürüldüğünde en çok satan kitaplardan olmuştur. Kitapta iktisadi konular anlaşılır bir dille anlatılmıştır. Okuyucuyu ve meraklısını yormayan kitabın çok satılması da bu sebeptendir.

Mahfi Eğilmez Ekonomide Analiz

Ekonomide analiz yapmayı öğretme amaçlı yazılmış bir kitaptır. Analiz yapmanın tekniklerini ve temel kurallarını anlatan bu kitap karmaşık gelebilen konuları daha iyi anlama, ekonomik bağlantıları kurabilmeyi öğretir.

Mahfi Eğilmez Örneklerle Kolay Ekonomi

İktisat bölümünü kazanmış öğrencilere mutlaka okunması tavsiye edilen kitaplardandır. Çıkacakları yolda hazırlıklı olmak için ellerinin altında bulundurması gereken kitap, adeta bir rehber olacaktır. Kitapta kullanılan dil basit ve anlaşılırdır. Verilen ekonomi örnekleri de eğlenceli olduğu için okumak da keyif verecektir. Bu bölümü okuyup okumamaları konusunda henüz karar vermemiş öğrenci adayının, bu kitabı edindikten sonra fikrinin olumlu yönde değişeceği bir gerçektir.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,422BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,415TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler