Ana SayfaKariyerSosyal Medyayı Kendi Yararınıza Nasıl Kullanırsınız?

Sosyal Medyayı Kendi Yararınıza Nasıl Kullanırsınız?
S

Sosyal Medyayı Kendi Yararınıza Nasıl Kullanırsınız? Profesyonel Ağları Keşfedin! Özel Bilgileriniz İçin Dikkatli Olun! Detaylar İçin...

-

Sosyal medyanın gücü ve artık hayatımızın bir parçası olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bir parmak hareketiyle dünyayı önümüze sunan bu teknoloji sayesinde merak ettiğimiz ve öğrenmek istediğimiz ne varsa rahatlıkla bulmamız mümkün. Facebook, İnstagram, Twitter gibi sosyal platformlarda da oldukça aktif haldeyiz. Bu medya araçlarını iş hayatınız için de devreye sokabilirsiniz. Bu kadar yoğun bir iletişim ağında bu durumu lehinize çevirmek hiç de zor olmasa gerek. İnsan kaynakları işe alım uzmanlarının ilgisini çekip itina ile hazırlanmış bir profille onların sizi tanımaları için büyük bir şans yakalayabilirsiniz. O halde kariyeriniz için profil sunumunuzu iyi yapın ve sosyal medya aracılığıyla işverenlerin sizi keşfetmesini beklemeye başlayın.

Profesyonel Ağları Keşfedin

Linkedin ve Xing gibi siteler profesyonel ağ oluşturmak için en bilinen platformlardır. Profil oluşturup bu sitelerde paylaşım yapabilirsiniz. Yapmanız gereken ilk adım; düzgün bir şekilde hazırladığınız özgeçmişinizi profesyonelce çekilmiş bir fotoğrafınızla birlikte bu sitelerden birine yüklemek olacak. Özgeçmişinize aldığınız eğitimlerden ödüllerden ve yeteneklerinizden bahsederseniz potansiyel işverenlerin dikkatini çekmeniz kolaylaşacaktır.

Özel Bilgileriniz İçin Dikkatli Olun

Sosyal Medyayı Kendi Yararınıza Nasıl Kullanırsınız?

Fazla kişisel olan bilgileri bu platformlarda paylaşmak yanlış bir tutumdur. İnsan kaynakları uzmanlarının, yöneticinizin sizin özel bilgilerinizi görmelerini ister misiniz? İşinizle ilgisi olmayan sizi mahcup edecek fotoğraflarınızın görünmesini engelleyin. Bunların kontrolünü yapmalı gizlilik özelliği kullanmalısınız.

Blog veya Web Sitesi Açın, Sık Sık Paylaşımlar Yapın

Kendinizi tanıtmanın güzel bir yolu da kişisel bir blog veya web sitesi açmaktır. Online olan bu sanal dünyada varlığınızı kabul ettirip yerinizi sağlamlaştırarak insanların sizi tanımalarını sağlayabilirsiniz. Bu açacağınız site ya da blogda illaki işle ilgili paylaşımlar yapmanıza gerek yok, sevdiğiniz, yapmaktan hoşlandığınız tutkunu olduğunuz şeyleri de paylaşabilirsiniz. Coşkulu enerjik ve heyecanlı bir görünüm işverenlerin de ilgisini çekebilir. Profilinizde mutlaka linkinizi de paylaşın. İnsan Kaynakları ve diğer işe alım uzmanları mülakata çağıracağı bir kişi hakkında daha çok bilgi öğrenmek isteyebileceği için bu linklerden faydalanmak işlerine yarayacaktır. Kariyeriniz için işe yarayacak bir formül olabilir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
42TakipçilerTakip Et
2,396TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol