Alternatif Bank’tan Tedarikçilere Özel Yeni Ürün!

Alternatif Bank “Tedarikçi Finansmanı” adlı ürününü devreye aldı.

0

Alternatif Bank Tedarikçi Finansmanı ile Büyük Firmalara Çözüm

Alternatif Bank tarafından yapılan açıklamada büyük ölçekli şirketlere ve onların tedarikçilerine özel olarak tasarlanan yeni ürün hakkında bilgilendirme yapıldı. Banka’nın Tedarikçi Finansmanı adlı ürünü büyük şirketlerin ve tedarikçilerinin üretimlerine nakit sorunu yaşamadan devam etmelerini sağlamayı amaçlıyor. Alternatif Bank açıklamasında Tedarikçi Finansmanı ile firma ve tedarikçiler arasındaki nakit akışının etkin yönetiminin sağlanması fırsatını sunduklarını belirtti.

“Müşterilerimiz için Çözüm Üretmeye Devam Ediyoruz”

Alternatif Bank Satış ve Pazarlamadan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Şimşek yaptığı açıklamada son zamanlarda nakit yönetimine dair ürün ve hizmetlerin en doğru şekilde müşterilere sunulmasına odaklandıklarını söyledi. Yeşim Şimşek, Alternatif Bank olarak birlikte çalıştıkları müşterilerinin her zaman yol arkadaşı olduklarını, ihtiyaçlarına ve sorunlarına yönelik çözümler üretmeye çalıştıklarını belirtti. Dünya ekonomisini olumsuz etkileyen koronavirüs salgını sürecinde firmaların değer zincirlerinin korunmasının devamlılıkları için önemli olduğunu vurguladı.

“Tedarikçi Finansmanı’nı Hayata Geçirdik”

Yeşim Şimşek özellikle bu dönemde nakit akışı ile ilgili sorunlar yaşandığını, Alternatif Bank’ın da son zamanlarda müşterilerinin nakit sıkıntılarını çözmekle ilgili ürün ve hizmetlere yöneldiğini söyledi. Bu tarz ürünlerin doğru şekilde müşterilere sunulması için çalıştıklarını belirten Yeşim Şimşek, sanal POS, e-imza, e-teminat gibi hizmetlerin hızlıca devreye alındığını, bunlara ilave olarak da Tedarikçi Finansmanı adlı ürünü hayata geçirdiklerini söyledi. Bu sayede ödemelerin etkin olarak yönetilebildiğini, tedarikçilerin de uygun maliyetle nakde erişebildiğini belirtti.

Tedarikçi Finansmanı Avantajları Nelerdir?

Tedarikçi Finansmanı ile alıcı taraftaki firmalar uzun vadeli satın almalar gerçekleştirebiliyor, kesintisiz ürün satın alma imkanını elde ediyorlar. Faturalar iskontolanabiliyor ve takip edilebiliyor. Tüm işlemler Alternatif Bank İnternet Şubesi’nden gerçekleştiriliyor. Böylece finansmana hızlı ve kolay bir şekilde erişilmiş oluyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın