Garanti BBVA Yatırıma Toplumsal Değer Ödülü

0
Garanti BBVA Yatırıma “Toplumsal Değer” Ödülü

Tohum Otizm Vakfı ve Garanti BBVA Yatırım tarafından ortaklaşa bir biçimde hayata geçirilen “Farklı Bir Koşu” projesi; Sermaye Piyasaları Ödüllerinde özel bir ödüle layık görüldü.

Toplumsal değer ödülü ile özel ödül alan şirket ödülden mutluluk duyulduğunu dile getirdi. Genel Müdür Utku Erdüger; aldıkları ödülden ötürü mutlu olduklarını dile getirirken böyle projelerin yapılmasının önemine de aynı şekilde vurgu yaptı.

Burada bir açıklama yapan Garanti BBVA Genel Müdür Utku Erdüger, şu açıklamaları da yaptı:

“Koşu takımımız, hem parkurda hem de Minecraft oyununun içinde adımlarını otizmli çocuklar için atarak senkronize bir koşuyu gerçekleştirdi. Garanti BBVA Yatırım olarak, Tohum Otizm Vakfı ile olan iş birliğimizi çok önemsiyoruz. 2019 yılından bu yana otizmli çocukların eğitimden en verimli şekilde yararlanmaları için özel eğitim materyali ihtiyacı olan devlet okullarına özel eğitim sınıfları açıyoruz.

2019 yılında Batman, Artvin, İstanbul, Mardin, Muş, Van ve Ardahan illerinde toplam 10 özel eğitim sınıfı açarak otizmli çocukları tek tedavileri olan eğitime katkıda bulunmayı hedefledik. Bu yıl ise Zonguldak, Şanlıurfa, Elazığ, Gaziantep, Manisa, Balıkesir, Mersin, Burdur, Ağrı, Yalova, Çanakkale ve Bartın/Iğdır illerinde açmayı planladığımız 12 özel eğitim sınıfı var. Ancak pandemi nedeniyle okulların açılış tarihlerini bekliyoruz.” Dedi.

Bu koşuya özel olarak Garanti BBVA tarafınca özel tişörtler tasarlanırken, fotoğraf çekimi de yapıldı. Otizmli çocuklar için de bu tarz projelerin sürekliliğinin devam edileceği dile getirildi.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın