Ana SayfaGündemGaranti BBVA Leasing ve Elin Enerji İş Birliği Protokolü

Garanti BBVA Leasing ve Elin Enerji İş Birliği Protokolü

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye’nin enerji ithalatını azaltmak ve müşterilere yeni çözümler üretmek amacıyla Elin Enerji ve Garanti BBVA Leasing iş birliği yaptı.

Garanti BBVA Leasing’in açıklamasında, enerji sektörünün 39 yıldır değişmez isimlerinden olan Elin Enerji ile iş birliğine imza altıldığı duyuruldu.

İş birliğinin önemli hedeflerinden bir tanesi güneş enerjisi alanında müşterilere özel finansman desteği sunmak. Finansman desteği sayesinde yatırımcıların güneş enerjisine daha çok kaynak ayırabileceği ve Türkiye’nin enerjide dışa bağımlığının azlacağı belirtildi.

Elin Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Murat Karakeçeli ise enerji sektöründe en iyi şirket olmanın en büyük şirket olmaktan daha yararlı olduğunu ifade ederek, “Bu bağlamda kalite ve müşteri memnuniyeti birinci önceliğimizdir. Bu anlaşma ile yatırımcılar kaliteli ürünlere ekonomik finansman koşullarıyla erişebilecekler” dedi.

Sürdürülebilir Finansman Desteği Sunuluyor

Garanti BBVA Genel Müdürü Ünal Gökmen ise Leasing sektörünün Türkiye’de gelişim göstermesi için 30 yıldır katkı sunduklarının belirterek, “Tüm müşterilerimiz için sürdürülebilir finansman çözümleri yaratmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarına finansman sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Bu doğrultuda bugüne kadar pek çok önemli iş birliği gerçekleştirdik. Güneş enerjisi sektöründe bizim gibi uzun yıllardır hizmet veren Elin Enerji ile yaptığımız iş birliğinin sektöre önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” sözlerini kullandı.

Gökmen ayrıca, bu iş birliğinin yatırımları arttıracağının altını çizerek, bu tür iş birliklerinin de ilerleyen dönemlerde devam edeceğini ifade etti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.