Garanti BBVA Leasing ve Elin Enerji İş Birliği Protokolü

0
Garanti BBVA Leasing ve Elin Enerji İş Birliği Protokolü

Türkiye’nin enerji ithalatını azaltmak ve müşterilere yeni çözümler üretmek amacıyla Elin Enerji ve Garanti BBVA Leasing iş birliği yaptı.

Garanti BBVA Leasing’in açıklamasında, enerji sektörünün 39 yıldır değişmez isimlerinden olan Elin Enerji ile iş birliğine imza altıldığı duyuruldu.

İş birliğinin önemli hedeflerinden bir tanesi güneş enerjisi alanında müşterilere özel finansman desteği sunmak. Finansman desteği sayesinde yatırımcıların güneş enerjisine daha çok kaynak ayırabileceği ve Türkiye’nin enerjide dışa bağımlığının azlacağı belirtildi.

Elin Enerji Yönetim Kurulu Üyesi Murat Karakeçeli ise enerji sektöründe en iyi şirket olmanın en büyük şirket olmaktan daha yararlı olduğunu ifade ederek, “Bu bağlamda kalite ve müşteri memnuniyeti birinci önceliğimizdir. Bu anlaşma ile yatırımcılar kaliteli ürünlere ekonomik finansman koşullarıyla erişebilecekler” dedi.

Sürdürülebilir Finansman Desteği Sunuluyor

Garanti BBVA Genel Müdürü Ünal Gökmen ise Leasing sektörünün Türkiye’de gelişim göstermesi için 30 yıldır katkı sunduklarının belirterek, “Tüm müşterilerimiz için sürdürülebilir finansman çözümleri yaratmak ve yenilenebilir enerji kaynaklarına finansman sağlamak amacıyla çalışıyoruz. Bu doğrultuda bugüne kadar pek çok önemli iş birliği gerçekleştirdik. Güneş enerjisi sektöründe bizim gibi uzun yıllardır hizmet veren Elin Enerji ile yaptığımız iş birliğinin sektöre önemli katkılar sağlayacağına inanıyorum” sözlerini kullandı.

Gökmen ayrıca, bu iş birliğinin yatırımları arttıracağının altını çizerek, bu tür iş birliklerinin de ilerleyen dönemlerde devam edeceğini ifade etti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın