Ana SayfaGündemGaranti BBVA Gold Standard Sertifikası Aldı

Garanti BBVA Gold Standard Sertifikası Aldı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Garanti BBVA emisyonlarını azaltmak amacıyla rüzgar enerjisinden üretilen Gold Standard Sertifikasını satın aldı.

Garanti BBVA, sürdürülebilir finans ve gelecek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Geçmişteki karbon emisyonlarını azaltmak için harekete geçen Garanti BBVA, emisyonlarını azaltmak isteyen kurumların tercih etmiş olduğu Gold Standard Sertifikalarını satın almak için anlaşma gerçekleştirdi.

Garanti BBVA, bir rüzgar enerjisi santralinden 22.386 tco2 emisyona karşılık gelen Gold Standard Sertifikasını satın aldı. Böylece 2019 yılı için kendi operasyonlarından kaynaklanan Kapsam 1 ve Kapsam 2 emisyonlarının yaklaşık olarak üçte birini azaltmış oldu.

Garanti BBVA ayrıca karbon emisyonlarını azaltmak amacıyla, 813 şubesi ve 45 binasında 90 milyon kWh’lık bir enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan karşılıyor. Bu da 45 bin CO2 eşdeğeri emisyonun engellenmiş olmasını sağlayacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, “Bu anlaşmayla 2019 için Kapsam 1 ve 2 emisyonlarımızın yaklaşık üçte birini nötrlemiş olduk. İklim değişikliği konusunda sunduğumuz ürün ve hizmetlerle müşterilerimize verdiğimiz destek ve danışmanlığın yanı sıra, kendimize de iddialı hedefler koyarak bu mücadeleye her yönden katkı sağlıyoruz. Bu konudaki aciliyetin bilinciyle, 2035 hedefimize, 15 yıl beklemeden en kısa sürede ulaşmak için çalışmaya ve somut adımlar atmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Edin, sürdürülebilir kalkınmaya destek olmak için Garanti BBVA’nın çalışmalarını devam ettireceğini belirtti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.