Garanti BBVA Gold Standard Sertifikası Aldı

0
Garanti BBVA Gold Standard Sertifikası Aldı

Garanti BBVA emisyonlarını azaltmak amacıyla rüzgar enerjisinden üretilen Gold Standard Sertifikasını satın aldı.

Garanti BBVA, sürdürülebilir finans ve gelecek için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Geçmişteki karbon emisyonlarını azaltmak için harekete geçen Garanti BBVA, emisyonlarını azaltmak isteyen kurumların tercih etmiş olduğu Gold Standard Sertifikalarını satın almak için anlaşma gerçekleştirdi.

Garanti BBVA, bir rüzgar enerjisi santralinden 22.386 tco2 emisyona karşılık gelen Gold Standard Sertifikasını satın aldı. Böylece 2019 yılı için kendi operasyonlarından kaynaklanan Kapsam 1 ve Kapsam 2 emisyonlarının yaklaşık olarak üçte birini azaltmış oldu.

Garanti BBVA ayrıca karbon emisyonlarını azaltmak amacıyla, 813 şubesi ve 45 binasında 90 milyon kWh’lık bir enerjiyi yenilenebilir kaynaklardan karşılıyor. Bu da 45 bin CO2 eşdeğeri emisyonun engellenmiş olmasını sağlayacak.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Garanti BBVA Genel Müdür Yardımcısı Ebru Dildar Edin, “Bu anlaşmayla 2019 için Kapsam 1 ve 2 emisyonlarımızın yaklaşık üçte birini nötrlemiş olduk. İklim değişikliği konusunda sunduğumuz ürün ve hizmetlerle müşterilerimize verdiğimiz destek ve danışmanlığın yanı sıra, kendimize de iddialı hedefler koyarak bu mücadeleye her yönden katkı sağlıyoruz. Bu konudaki aciliyetin bilinciyle, 2035 hedefimize, 15 yıl beklemeden en kısa sürede ulaşmak için çalışmaya ve somut adımlar atmaya devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

Edin, sürdürülebilir kalkınmaya destek olmak için Garanti BBVA’nın çalışmalarını devam ettireceğini belirtti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın