Alternatif Bank’ın Kredi Hacmi Yüzde 24 Arttı

0
Alternatif Bank’ın Kredi Hacmi Yüzde 24 Arttı

Alternatif Bank’ın, kredi hacminin 2020 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 24 seviyende arttığı belirtildi.

Alternatif Bank, 2020 yılının ocak-eylül döneminde konsolide rakamlarına göre aktif büyüklüğünü geçtiğimiz yılın sonuna göre yüzde 18 oranında arttırdı ve 35,5 milyar seviyesine çıkardı. Alternatif Bank’ın nakdi ve gayri nakdi kredilerle ekonomiye sağladığı destekte 31,7 milyar lira seviyesine ulaştı.

Bankanın mevduat hacmindeki artış ise yüzde 17 oldu ve 18,6 milyar TL olarak gerçekleşti. Alternatif Bank, özellikle koronavirüs pandemisi döneminde güçlü sermayesini korudu ve yeterlilik rasyosu yüzde 20’yi geçerek sektör ortalamasını üzerine çıkmış oldu. Alternatif Bank’ın öz kaynakları ise yıl sonuna göre yüzde 22 oranında artış gösterdi ve konsolide karı 107,1 milyon TL olarak kayıtlara geçti.

Konu hakkında çeşitli değerlendirmelerde ve açıklamalarda bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, koronavirüs pandemisinin tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de etkisini sürdürdüğünü, banka olarak normalleşme adımlarının başladığı haziran ayından itaberen sürece adapte olmaya başladıklarını ve bunu hızlı bir şekilde gerçekleştirdiklerini belirtti.

Gür, “Bankamıza Covid-19 kaynaklı gelen tüm yapılandırma taleplerini olumlu sonuçlandırdık. Bununla birlikte nakdi ve gayri nakdi kredilerde geçen yıl sonuna kıyasla %24’lük bir artış sağladık. Bu artışın, konuya verdiğimiz önemi net bir biçimde yansıttığına inanıyorum. Bu dönemde aynı zamanda müşterilerimize üst düzey bir deneyim yaşatan ve zaman kazandıran dijital dönüşüm çalışmalarımızı da hayata geçirdik.” açıklamasında bulundu.

Ayrıca, banka müşterisi olmak için gerekli süreyi 10 dakikanın altına indirdiklerini belirtti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın