Mesafe Tanımayan Öğretmenler Semineri

0
Mesafe Tanımayan Öğretmenler Semineri

Garanti BBVA’nın kurduğu Öğretmen Akademisi Vakfı’nın gerçekleştirdiği Mesafe Tanımayan Öğretmenler web semineri, Şanlıurfa’daki öğretmenlerle gerçekleştirdi.

ÖRAV’ın organize ettiği uzaktan eğitim platformu olan eKampüs gerçekleşecek olan web seminerlerinin 81 ilin arasından ilk durağı Şanlıurfa oldu. Garanti BBVA’nın yaptığı açıklamada 2008 yılında öğretmenlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklemeyi hedefleyerek kurduğu ÖRAV, 17 konu başlığından oluşan web seminerleri serileriyle pandemi sürecinde bile öğretmenleri desteklemeye devam ediyor.

Gönüllü olarak katılan 250 öğretmenin katılmasıyla yapılan seminerde, güncel web 2.0 araçlarının kullanım alanları ve hedefleri anlatıldı.

Bu seminer serileri, öğretmenlerin uzaktan eğitim dönemini en etkili yollarla yönetebilmeleri ve farklı şeyler ortaya koyabilmek için onlara yardımcı olacak şeyler kazandırmayı amaçlıyor. 17 farklı konu başlığı altında incelenen web seminerleri kapsamında, il milli eğitim müdürlükleri ile gerçekleştirilen iş birliği ile her şehirdeki öğretmenlerin gereksinimleri baz alınarak bir konu seçiliyor. Bu seçilen konu Şanlıurfa öğretmenleri için ‘Web 2.0 Araçlarıyla İçerik Geliştirme’ eğitimi idi.

Tüm ülkedeki öğretmenleri ilgilendiren günün ihtiyaçlarını karşılayacak ve öğretmenlerin online derslerde çocukları nasıl derse kazandırabileceklerini öğrenebilecekleri bu web seminerlerinde, her öğretmenin aktif bir şekilde bu sürece katılması da amaçlanıyor. Böylece öğretmenlere, kendi canlı derslerinde öğrencilerin derslere olan dikkatini çekebileceklerini, derslere aktif ve faydalı bir şekilde dahil olmalarını nasıl sağlayacaklarını öğrenip, deneyimleme fırsatları sunuluyor.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın