Ana SayfaSigortaİşte Yeni Dönem Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları!

İşte Yeni Dönem Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Sürücüler tarafından her yıl en çok merak edilen konulardan birisi de, zorunlu trafik sigortası fiyatlarıdır. Haberimizde 2016 yılı trafik sigortası fiyatlarına değindik.

Sürücü Sigortası

Bu yıl artış gösteren zorunlu trafik sigorta şirketi prim ücretleri nedeniyle bu yıl çok sayıda sürücü sigortasını yenilememek istiyor. Bununla birlikte sevindirici bir haber olarak prim ücretlerinin kişiler iade edileceği bilgisi de TBMM’den çıkan bir karar oldu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sektördeki sigorta şirketlerine uyarıda bulundu. Şimşek yeni yapılan düzenlemelerin sigorta şirketlerinin fiyat listesine dahil olması gerektiğini vurguladı. Vatandaşın primlerin düşmesine yönelik beklentisini haklı bulan Başbakan Yardımcısı, sigorta şirketlerinin primleri düşürme eğiliminde olduğunu ve uzun süreçte primlerin önemli düşüş gösterebileceğini belirtti.

Trafik Sigortası Primleri

Ülkemizde 25 milyona yakın kişinin merakla beklediği konulardan birisi olan trafik sigortası primleri konusuna ilişkin Ramazan Ülger’den de yorum geldi. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı olan Ülger primlerdeki düşüşün özellikle içinde bulunduğumuz yılın ikinci yarısına denk geleceğini belirtti. Muhalefet ise konu ile ilgili poliçe fiyatlarına parmak bastı ve dolmuş ve aksi hacizlerde artış olacağını belirtti. Sigorta sürecinde öncelikle özel daha sonra ise genel esasların uygulanması kararı alındı. Bu süreçte zarara uğramış kişiler sigorta firmalarına başvuruda bulunacak, 15 gün cevap gelmemesi durumunda ise dava yolu açılmış olacak. Bu nedenle pek çok kişi trafik sigortası hesabına girişmiş durumda.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.