Ana SayfaSigortaİşte Yeni Dönem Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları!

İşte Yeni Dönem Zorunlu Trafik Sigortası Fiyatları!

-

Sürücüler tarafından her yıl en çok merak edilen konulardan birisi de, zorunlu trafik sigortası fiyatlarıdır. Haberimizde 2016 yılı trafik sigortası fiyatlarına değindik.

Sürücü Sigortası

Bu yıl artış gösteren zorunlu trafik sigorta şirketi prim ücretleri nedeniyle bu yıl çok sayıda sürücü sigortasını yenilememek istiyor. Bununla birlikte sevindirici bir haber olarak prim ücretlerinin kişiler iade edileceği bilgisi de TBMM’den çıkan bir karar oldu. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, sektördeki sigorta şirketlerine uyarıda bulundu. Şimşek yeni yapılan düzenlemelerin sigorta şirketlerinin fiyat listesine dahil olması gerektiğini vurguladı. Vatandaşın primlerin düşmesine yönelik beklentisini haklı bulan Başbakan Yardımcısı, sigorta şirketlerinin primleri düşürme eğiliminde olduğunu ve uzun süreçte primlerin önemli düşüş gösterebileceğini belirtti.

Trafik Sigortası Primleri

Ülkemizde 25 milyona yakın kişinin merakla beklediği konulardan birisi olan trafik sigortası primleri konusuna ilişkin Ramazan Ülger’den de yorum geldi. Türkiye Sigorta Birliği Başkanı olan Ülger primlerdeki düşüşün özellikle içinde bulunduğumuz yılın ikinci yarısına denk geleceğini belirtti. Muhalefet ise konu ile ilgili poliçe fiyatlarına parmak bastı ve dolmuş ve aksi hacizlerde artış olacağını belirtti. Sigorta sürecinde öncelikle özel daha sonra ise genel esasların uygulanması kararı alındı. Bu süreçte zarara uğramış kişiler sigorta firmalarına başvuruda bulunacak, 15 gün cevap gelmemesi durumunda ise dava yolu açılmış olacak. Bu nedenle pek çok kişi trafik sigortası hesabına girişmiş durumda.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,363TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol