Ana SayfaGündemVirüs Kamu Bankalarına Uğramıyor!

Virüs Kamu Bankalarına Uğramıyor!
V

-

Türkiye’de yaz aylarının ardından tekrardan vaka sayılarının artmaya başlaması ile beraber pandemi sürecinde ikinci dalga resmen başladı, sayılar önemli ölçüde yükseldi.

Pandeminin ikinci dalgasında Türkiye’de toplam vaka ve toplam hasta sayıları artmaya devam ederken, virüs nedeni ile hayatını kaybeden vatandaşlar da yükselmeye başladı. Vaka sayılarının pik yaptığı bu dönemlerde, pek çok tedbir kararı alındı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamaları ile beraber yasaklar önemli ölçüde belirlendi. Fakat alınan yasak kararlarının yanında pandemi döneminin ikinci dalgasında kamu bankalarında çalışan vatandaşlar ile ilgili olarak henüz bir düzenleme gerçekleştirilmedi. Günlük olarak pek çok farklı insan ile temas kuran çalışanlar, konuyla ilgili olarak düzenleme bekliyor.

Özel Bankalara Mesai Düzenlemesi

Kamu bankalarında çalışan vatandaşlar, bazı özel bankaların da mesai saatlerini belirli ölçüde değiştirmesi ile beraber yetkililerden çözüm talep etti. Pandeminin ilk döneminden bu yana riskli meslek grupları arasında gösterilen bankacılık sektöründe çalışanlar, para ve insan ile çokça temas etmesinden dolayı virüs kapmaktan şüphe duyduklarını dile getirdi. Sokağa çıkma kısıtlamalarının geldiği ve işletmelerin kapatıldığı bugünlerde, çalışanlar mesai saatlerinde değişiklik istiyor.

Şubelerdeki Yoğunluk Çalışanları Korkutuyor

Sabah 09.00’da başlayarak akşam 17.00’a kadar çalışan banka personelleri, şubelerde yoğun kuyrukların oluştuğunu dile getiriyor. Bu nedenle de kamu bankalarındaki üst yönetimlerden mesai saatlerini tekrardan gözden geçirmeleri konusunda inceleme talep ediyorlar.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,386TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol