Kredi Kartı Puanları 2 Yıla Kadar Uzatılabilecek

0
Kredi Kartı Puanları 2 Yıla Kadar Uzatılabilecek

2020’nin son günlerini yaşarken kredi kartı kullanıcıları, harcamaları sonunda elde ettikleri puanları geçerlilik süresi dolmadan harcamanın alternatif seçeneklerini aramaya devam ediyor.

Harcamaları sonucunda elde ettikleri kart puanları ile beraber, kullanıcılar pek çok farklı alanda indirimli ve avantajlı ürünleri satın alabiliyor. Bu kapsamda yılın son gününe kadar puanlarını harcama telaşına düşen vatandaşları, Turna.com’un yenilikçi kararını fazlasıyla beğendi. Seyahat platformu Turna, kullanıcıların biriken puanlarını seyahat harcamaları için kullanması adına 2 yıllık bir uzatma garantisi verdi.

Harcamalar Gözden Geçiriliyor, Hesap Yapılıyor

2020 yılının geride kalmasına çok az bir süre kala, vatandaşlar 2020 yılı boyunca yaptığı harcamalar sonucunda bankalardan aldıkları puanları hesaplamaya başladı. Harcamaları sonucunda bankaların puan kampanyaları ile tasarruf etmeye niyetlenen vatandaşlar, 31 Aralık 2020 tarihine kadar elde ettikleri puanların da silineceğini biliyor. Bu kapsamda bazı tüketiciler süre doğrultusunda harcama alternatifleri yaparken, tüketicilerin bir kısmı da puanların silineceğinden habersiz olarak kısıtlı sürede en verimli kullanımı amaçlıyor.

2 Senelik Satın Alma Şansı

Seyahat platformu Turna, yıl sonunda silinecek olmasından dolayı puanları ile ilgili endişe yaşayan tüketicilere müjdeli bir haber verdi. Platformun yetkilileri, yapmış oldukları açıklamada banka veya kredi kartlarında harcamaları sonucunda biriken puanların tamamını Turna hesaplarına aktararak aktarım gününden itibaren 2 yıl geçerli olmak üzere bilet satın alımı için kullanılabileceğini açıkladı.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın