Ana SayfaGündemMerkez Bankası O Verileri 4 Ocak’tan İtibaren Açıklayacak!

Merkez Bankası O Verileri 4 Ocak’tan İtibaren Açıklayacak!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Merkez Bankası, yapmış olduğu son açıklama ile beraber resmi internet siteleri üzerinden piyasa verileri başlığı çerçevesinde swap verilerinin açıklanmaya başlanacağını bildirdi.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından yapılan resmi açıklamada, TCMB tarafından yurt içi piyasalarda bankalarla yapılan swap işlemleri ve BIST özelindeki Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası’nda gerçekleştirilen TL uzlaşmalı vadeli döviz işlemlerine dair stok verilerin tümünün, Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası internet sitesinde bulunan İstatistikler/Piyasa Verileri başlığı altında paylaşılacağı açıklandı. Merkez Bankası, bahsi geçen verilerin tümünü İstatistikler/Piyasa Verileri bölümünden yayınlayarak bilgilendirme yapmaya başlayacak.

Günlük Olarak Yayımlanacak

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın almış olduğu bu karar, bugün gerçekleştirilen açıklama ile resmiyet kazanmış oldu. Alınan yeni karar doğrultusunda günlük veri paylaşımı yapılacak. Merkez Bankası, 4 Ocak 2021 tarihinden itibaren taraf olduğu swap işlem verilerinin tümünü günlük olarak yayımlayacağını bir bildiri ile açıkladı. Banka tarafından yapılan açıklama ile beraber, swap verilerinin açıklanması da kesinlik kazanmış oldu.

İnternet Sitesinde Paylaşıldı

Taraflı türev işlemler verilerinin yayınlanmasına dair gerçekleştirilen duyuruda, Merkez Bankası’nın yeni kararı açıklandı. Resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada TCMB tarafından yurt içi piyasalardaki bankalar ile gerçekleştirilen ve taraf olunan swap işlemlerinin tümünün, 4 Ocak 2021 tarihinden itibaren İstatistikler/Piyasa Verileri bölümünde günlük olarak yayımlanmaya başlanacağı bilgisi kamuoyu ile paylaşıldı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...