Ana SayfaKOBİYeni Bir İşyeri Açmanın Maliyeti Nedir? Minimum Ne Kadar Harcamalısınız? İşte Detaylar!

Yeni Bir İşyeri Açmanın Maliyeti Nedir? Minimum Ne Kadar Harcamalısınız? İşte Detaylar!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

İş yeri açıp kendi işinizi yapmak mı istiyorsunuz? Birçok seçenek bulunmaktadır Büfeden, oto bakım merkezine kadar geniş bir alan var. Merak ettiğiniz soru hangi is kaça kurulur maliyeti ne olur? Örneğin bir hamburgerci açmanın maliyeti nedir ya da oto bakım merkezi kurmak ne kadara mal olur? Sizler için ufak bir piyasa araştırması yaptık maliyetleri belirledik.

Hamburgerci Açmak İçin Ne Kadar Sermaye Gerekli?

 Türkiye’de hamburger oldukça sevilmektedir. Gelelim şimdi bir hamburgerci açacak olursak tutacak maliyete. Hamburger büfe konseptini 50-60 bin TL’ ye açmanız mümkün. Eğer restoran açmak istiyorsanız böyle bir konsept için daha fazla yatırım yapmak gerekli. Hamburger restoranı için yaklaşık olarak 300-400 bin TL’ ye ihtiyaç vardır.

Küçük Bir Büfe Kaça Kurulur?

Sandviç, tost, ayran ve benzeri ürünleri satan büfeler her zaman tıklım tıklım dolu olmaktadır. Hemen hemen herkes tarafından yenilen yiyecekler olduğu için büfenin boş kalma ihtimali hiç yoktur. Hele ki merkezi bir yerde ise bu büfe size çok para kazandırabilir. Bu tarz bir işletmeyi kurmanın maliyeti 70 bin ile 110 bin TL arasında değişmektedir.

Çigköfteçi Kaça Açılır?

 Yeni yeni tanınan çiğköfteciler ve bundan doğan yatırımlar ülkemizde çok ilgi görüyor. Alanında büyük ün saldı ve çok talep eden var. Bundan ötürü de çiğköfteci açmak çok avantajlı olacaktır. Türkiye için çiğköfte vazgeçilmez hale geldi desek abartmış olmayız. Birçok firma yatırım amaçlı çiğköfteci acıyor ve yatırımını böyle sağlıyor. Çiğköfteci açma maliyeti dükkanın büyüklüğüne ve çalışan sayısına göre farklılık gösteriyor. Ortalama olarak ise, çiğköfteci açmanın maliyeti 6 ile 10 bin TL arasında değişiklik gösterir.

Serimizin ilk yazısında, yeni bir işyeri açmak için, hemen hemen her departmanda ne kadar para harcamanız gerektiğini ve bunu en ucuza nasıl mal edebileceğinizi yazmıştık. Farklı sektörler ile, serimizin ikinci yazısında aradığınızı bulabilirsiniz. İşte detaylar!

Kuru Temizlemeci Kaça Açılır?

 Kuru temizleme pazarında müşteri potansiyeli ve kuru temizlemeye olan rağbet son yıllarda oldukça artış göstermektedir. Kuru temizleme açmak için ortalama yatırım maliyeti 50 bin Euro civarındadır.

Tatlıcı Açmanın Maliyeti Nedir?

 Oldukça rağbet gören bir diğer sektör de tatlıcılıktır. Tatlıcı açmak sizin için çok avantajlı olacaktır. Keza tüm ürünler size merkez üretim tesisinden günlük ve taze gelecektir. Tatlıcı bedelleri lokasyona göre değişkenlik gösteriyor.

Oto Bakım Merkezi Maliyeti Ne Kadardır?

Otomobiller için bakım ve temizlik her zaman şart. Oto bakım merkezleri her geçen gün daha da rağbet görmeye devam ediyor. Bu alanda çoğu firma franchise veriyor. Yatırım maliyeti yatırım boyutuna ve çeşitliliğe göre farklılık gösteriyor.

Terzi Dükkânı Açma Maliyeti Nedir?

Günümüz Türkiye’sinde terzilik geçmişten günümüze rağbet gören alanlardan biridir. Mağazalarda aradığını bulamayan müşteriler terzi dükkânlarına özel dikim yaptırmaktadır bundan dolayı terzi dükkânı açmak oldukça avantajlıdır. Kullanacağınız kalite ve kumaş maliyet acısından farklılık göstermektedir. Ortalama 10 ile 15 bin arasında değişmektedir

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,249TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...