Ana SayfaGündemHalkbank’ın Talebi Nisan Ayında Mahkemede Görüşülecek

Halkbank’ın Talebi Nisan Ayında Mahkemede Görüşülecek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

New York İkinci Bölge İstinaf Mahkemesi tarafından Adalet Bakanlığı sistemine elektronik dosya olarak girilen son karar çerçevesinde, Halkbank dosyasının ele alınma tarihi de belli oldu. İstinaf Mahkemesi, Halkbank’ın talebini kabul etmesinin ardından Nisan ayının ilk haftasında ara duruşma sırasında dosyayı ele alacak. Heyetin toplamda 3 hakimden oluşacağı açıklanırken, duruşmanın tam tarihi de ilerleyen günlerde belirlenecek. Aynı zamanda mahkeme tarihi belli olmaya iyiden iyide yaklaşırken, avukatları ve New York Güney Bölgesi Başsavcılığı da ara duruşmaya katılım göstermek adına başvuruda bulundu.

Halkbank ABD’de Yargılanacak

Halkbank ABD’de Yargılanacak
Halkbank ABD’de Yargılanacak

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, temyiz mahkemesine sunmuş olduğu 66 sayfalık dilekçe ile geçtiğimiz hafta bankanın ABD’de yargılanabileceğini belirtmişti. Başsavcılık ise, itiraz dilekçesinde şu ana kadar görülen davalardan bazı örnekler sunmuştu. Bankanın ABD’ye yalan beyanda bulunduğunu ve ABD mali sistemini kullanarak kara para akladığını belirten Başsavcılık, yargılamanın bu nedenlerden dolayı Amerika’da gerçekleştirileceğini belirtti.

17 Mart’a Kadar Cevap Verecek

17 Mart’a Kadar Cevap Verecek
17 Mart’a Kadar Cevap Verecek

Banka avukatları, ABD’de yaşanan gelişmeler ve sunulan dilekçe üzerine 17 Mart gününe kadar bir cevap verecek. New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmaları, 1 Mart’ta başlayacağının açıklanmasının ardından kısa bir süre sonra 3 Mayıs’a ertelenmişti. İstinaf Mahkemesi, bankanın yapacağı başvuruyu hızlıca değerlendirecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.