Ana SayfaGündemHalkbank’ın Talebi Nisan Ayında Mahkemede Görüşülecek

Halkbank’ın Talebi Nisan Ayında Mahkemede Görüşülecek

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

New York İkinci Bölge İstinaf Mahkemesi tarafından Adalet Bakanlığı sistemine elektronik dosya olarak girilen son karar çerçevesinde, Halkbank dosyasının ele alınma tarihi de belli oldu. İstinaf Mahkemesi, Halkbank’ın talebini kabul etmesinin ardından Nisan ayının ilk haftasında ara duruşma sırasında dosyayı ele alacak. Heyetin toplamda 3 hakimden oluşacağı açıklanırken, duruşmanın tam tarihi de ilerleyen günlerde belirlenecek. Aynı zamanda mahkeme tarihi belli olmaya iyiden iyide yaklaşırken, avukatları ve New York Güney Bölgesi Başsavcılığı da ara duruşmaya katılım göstermek adına başvuruda bulundu.

Halkbank ABD’de Yargılanacak

Halkbank ABD’de Yargılanacak
Halkbank ABD’de Yargılanacak

New York Güney Bölgesi Başsavcılığı, temyiz mahkemesine sunmuş olduğu 66 sayfalık dilekçe ile geçtiğimiz hafta bankanın ABD’de yargılanabileceğini belirtmişti. Başsavcılık ise, itiraz dilekçesinde şu ana kadar görülen davalardan bazı örnekler sunmuştu. Bankanın ABD’ye yalan beyanda bulunduğunu ve ABD mali sistemini kullanarak kara para akladığını belirten Başsavcılık, yargılamanın bu nedenlerden dolayı Amerika’da gerçekleştirileceğini belirtti.

17 Mart’a Kadar Cevap Verecek

17 Mart’a Kadar Cevap Verecek
17 Mart’a Kadar Cevap Verecek

Banka avukatları, ABD’de yaşanan gelişmeler ve sunulan dilekçe üzerine 17 Mart gününe kadar bir cevap verecek. New York Güney Bölgesi Federal Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmaları, 1 Mart’ta başlayacağının açıklanmasının ardından kısa bir süre sonra 3 Mayıs’a ertelenmişti. İstinaf Mahkemesi, bankanın yapacağı başvuruyu hızlıca değerlendirecek.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,247TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.