Ana SayfaGündemBanka Hisseleri Hala Bilanço Sezonunun Açılmasını Bekliyor

Banka Hisseleri Hala Bilanço Sezonunun Açılmasını Bekliyor
B

-

Korona virüs dönemi küresel olarak çok büyük kredi kayıplarına sebep oldu. Banka devleri ise bu büyük kredi kayıplarını kapatabilmek için milyar dolarlar bazında pay ayırmayı tercih etti. Yaşanan ekonomik toparlanma ile ayrılan bu payın tamamına ihtiyaç olmayabileceği söylenirken bu durumda ise paydan artanın bilanço sezonuna destekte bulunması düşünülüyor.

Banka Hisseleri
Banka Hisseleri

RBC Capital Markets, merkezi Kanada olan bir finans şirketi. RBC’nin yaptığı açıklamaya göre Wall Street’in finans hisselerine olan beklenti genişleyebilir. Ayrıca açıklamalarında korona virüs sebebi ile kredi kaybının oldukça büyük olduğunu ve bu nedenle de denge kurabilmek için milyar dolarlar ayrıldığını fakat ekonominin iyi yönde hareket etmesiyle ayrılan bu milyar dolarların tamamının kullanılmasına gerek kalmayacağını da belirtti.

Ayrılan Dengeleme Payından Bilanço Sezonuna Destek Gelebilir

Ayrılan Dengeleme Payından Bilanço Sezonuna Destek Gelebilir
Ayrılan Dengeleme Payından Bilanço Sezonuna Destek Gelebilir

2020 yılında finans sektörü, enerji ve gayrimenkul sektörü S&P 500 endeksinde en kötü performansı sergileyen sektör oldu. 2021 yılında ise finans sektörü %19 oranında bir yükselme gösterdi ve S&P 500 endeksinde de büyüme ve yükselme gösterdi. Tüm bunların yanında Cassidy yaptığı açıklamada bu yıl finans ve bankacılık sektörünün en iyi iyileşme ve gelişmeyi aynı zamanda da performansı gösterecek olan sektör olduğunu belirtti. Öte yandan bilanço sezonunun ise JP Morgan Chase, Golman Sach ve Wells Fargo ile birlikte çarşamba günü açılacağı açıklandı.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,359TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol