Şekerbank’tan Esnaf ve Girişimcilere Finansal Destek!

0
Şekerbank'tan Esnaf ve Girişimcilere Finansal Destek!
Şekerbank'tan Esnaf ve Girişimcilere Finansal Destek!

Salgın süreçlerinde müşterilere desteğini her daim arttırmaya devam eden Şekerbank, Türkiye’nin lider kitlesel fonlama platformu olan Fongogo ile esnaf ve girişimcilere fayda sağlamak için “Hayat Bulsun” projesine başladı.

Şekerbank tarafından gelen açıklamalara göre, müşterilerin desteğini artırarak desteğini sürdürmeye devam eden Şekerbank, ödül sistemi düzenleyerek Fongogo desteğini de alarak iş birlikleri sayesinde esnaf ve girişimcilere yönelik ‘Hayat Bulsun’ etkinliğini başlattı.

Esnaf ve Girişimcilere Salgın Sürecinde Destek

Esnaf ve Girişimcilere Salgın Sürecinde Destek
Esnaf ve Girişimcilere Salgın Sürecinde Destek

Platform üzerinden satış yapmaları amaçlı sanal pazar yerlerinde müşterilerin nakit ihtiyaçlarını karşılamaları hedeflenmiştir. Banka burada kullanıcıların elde ettiği fonlara ek olarak 3 ay ertelemeli finansman desteği sağlıyor. Hedeflenen fonun yüzde 50’sine Fongogo desteğiyle ulaşanlar Şekerbank’tan 50 bin TL’ye kadar 36 aya varan vadelerle, 3 ay ödemesiz dönemli nakit desteğinden yararlanabileceklerdir. Şekerbank KOBİ, Perakende ve Tarım Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Tuğbay Kumoğlu, Fongogo iş birliğine yönelik şu açıklamalarda bulundu:

“Koronavirüs salgını nedeniyle nakit akışlarında dalgalanma yaşayan müşterilerimizi desteklemek amacıyla sürekli yeni çözümler geliştirmeye devam ediyoruz. Kitlesel fonlama platformu olarak faaliyet gösteren Fongogo ile de bu kapsamda esnaf ve girişimciler için çok faydalı bir iş birliği yaparak ‘Hayat Bulsun’ etkinliğini başlattık.”

Şekerbank
Şekerbank

Fongogo Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi Ali Çebi de kendi görüşlerini bildirdi:

“Bugün tüm dünyada yeni nesil girişimciler tohum aşamasından büyüme aşamalarına kadar ihtiyaç duydukları kaynaklara kitle fonlaması kampanyaları ile ulaşıyor. Ülkemizin köklü bankalarından Şekerbank ile başlattığımız iş birliği sayesinde, girişim fikirlerini daha hızlı gerçekleştirerek geleceği yeniden yaratmanın peşinde olan tüm girişimcilerimizi ve esnafımızı platformlarımızda proje başlatmaya davet ediyoruz.”

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın