ING Türkiye’ye Şaşırtıcı Miktarda Sendikasyon Kredisi Verildi!

0
ING Türkiye'ye Şaşırtıcı Miktarda Sendikasyon Kredisi Verildi!
ING Türkiye'ye Şaşırtıcı Miktarda Sendikasyon Kredisi Verildi!

ING Türkiye, banka alanında sürdürülebilirliği geçerli kılmak amacıyla bir de bağlantıyı kurmak için ilk işlem olma özelliği sayesinde 300 milyon Euro tutarında sendikasyon kredisi için imza attı.

Dünya hedefinde sürdürülebilirliği sağlamak için çaba gösteren ce inancı doğrultusunda tam destek devam eden ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz: “Bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk sendikasyon kredisi için Türk ekonomisine sağlanan bu yeni kaynak, ING Türkiye’ye ve Türk bankacılık sektörüne olan güveni bir kez daha ortaya koyuyor. Müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına daha kapsamlı bir çeşitlilikte yanıt vererek yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz” dedi.

Sendikasyon Kredisi Maliyetlerinde İyileştirme

Sendikasyon Kredisi Maliyetlerinde İyileştirme
Sendikasyon Kredisi Maliyetlerinde İyileştirme

ING N.V. ve Emirates NBD Capital Limited’in sürdürülebilirlik koordinatörü olan Emirates NBD Capital Limited’ın işlem koordinatörü ve Emirates NBD Bank (P.J.S.C.)’nin ajan bankalarda görev aldığı işlemlere göre kreditörler tarafından gelen taleplerin doğrultusunda bankanın hedeflediği tutarların yüzde 111’i seviyesine ulaştığı verilere bakarak analiz edildi.

Dış ticaret için ayrılan finansman geliri ile 367 gün vadeli sendikasyon kredisinin maliyeti Libor + %2,50 ve Euribor + %2,25 olarak gerçekleşti.

ING Türkiye, sendikasyon kredilerinde üç adet sürdürülebilirlik performans aşamalarını belirlemesiyle birlikte yurtdışı borçlanmaları da banka stratejilerine uyumlu olarak düzene getirdi. Bankada bulunan sürdürme bağlantısı olan kredilerde elektrik depolanması yenilenebilir kaynakların paylarında artış ve kadın çalışanlarında denge korunmasına yönelik performanslarda ulaşılma sağlanmasıyla maliyetlerde iyileşme görülebilir.

Türk Bankacılık Sektörüne Güven

Türk Bankacılık Sektörüne Güven
Türk Bankacılık Sektörüne Güven

ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz açıklamalarına devam ederken detaylara ver vererek Türkiye için önemli açıklamalarda bulundu.

“Finansal piyasaları da etkisi altına alan pandeminin getirdiği zorluklara rağmen Türk ekonomisine kazandırılan bu yeni kaynak, ING Türkiye’ye ve Türk bankacılık sektörüne olan güveni bir kez daha ortaya koyuyor. Ticaretin finansmanında müşterilerin farklı ihtiyaçlarına en uygun çözümleri, en iyi imkan ve fırsatlarla sunmak için çalışıyoruz. Bankamızın sürdürülebilirlik bağlantılı ilk sendikasyon kredisi olma özelliğini taşıyan bu işlemle sağlanan kaynak da aynı amaç doğrultusunda kullanılacak. Müşterilerimizin finansal ihtiyaçlarına daha kapsamlı bir çeşitlilikte yanıt vererek yerel ve küresel rekabette her zaman bir adım önde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz.”

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın