Ana SayfaGündemAkbank İlk Türk Mevduat Bankası Oldu!

Akbank İlk Türk Mevduat Bankası Oldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Akbank, Asya Altyapı Yatırım Bankası (AIIB) ile birleşerek yeni bir kaynak oluşturmak adına 100 milyon ABD Doları ile anlaşma sağlayarak Türkiye içerisinde ilk Türk mevduat bankası sıralamasına girdi.

17 Ağustos tarihinde yapılan imza töreninde AIIB Başkan Yardımcısı Konstantin Limitovskiy, Akbank ile oluşturduğu anlaşma ile gerçekleşene törene Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu da katılım sağladı. Anlaşma sonucunda ilerleme kaydeden Akbank, ilk Türk mevduat bankası olmayı başararak ileri seviyede gelişme kaydetti.

İlk Türk Mevduat Bankası Olan Akbank 7 Yıl Vadeli Fon Gerçekleştirdi!

İlk Türk Mevduat Bankası Olan Akbank 7 Yıl Vadeli Fon Gerçekleştirdi!
İlk Türk Mevduat Bankası Olan Akbank 7 Yıl Vadeli Fon Gerçekleştirdi!

Banka, müşterileri için verdiği fon üzerinden 7 yıl vade tanımı olunca Türk banka sektöründe Asya Altyapı Yatırım Bankası‘ndan kredi alan ilk mevduat bankası olmasıyla Levent Çelebioğlu tarafından açıklamaları gerektirdi.

Açıklamaları yapan Levent Çelebioğlu yeni kaynak için kullanımda ilk olarak sermaye ve likidite ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olacağını belirtti ve açıklamaları şu doğrultuda oldu:

“Dünyada ve ülkemizde Pandemi ile mücadelede önemli mesafeler kat edildi. Ancak, salgının sağlık boyutunun yanı sıra yarattığı ekonomik etki de henüz tam olarak düzeltilebilmiş değil. Böylesi olağanüstü bir dönemde ekonomiye yapılan her katkının kritik önem taşıdığına inanıyoruz. Bu bilinçle biz de reel sektörümüze ve ekonomimize verdiğimiz desteği artırarak sürdürüyoruz. AIIB ile imzaladığımız bu anlaşma neticesinde 100 milyon dolarlık, 7 yıl vadeli yeni kaynağı ülkemize kazandırmaktan çok mutluyuz.

Akbank
Akbank

AIIB gibi Çin’de yerleşik bir uluslararası finans kuruluşuyla birlikte gerçekleştirdiğimiz bu özel işlem Akbank’ın sürdürülebilirlik konusundaki öncü uygulamalarının, global ölçekteki ilişkiler ağının, yüksek itibarının ve yurtdışı borçlanma işlemlerindeki uzmanlığının bir yansıması. Bu kaynakla şirketlerimizin Kovid-19’un ekonomik etkileriyle mücadelesine destek olacağız. Yeni istihdam fırsatlarının da önünü açacağına inandığımız bu kaynak, şirketlerimizin krizler karşısındaki dayanıklılığına da olumlu etki yapacaktır. Ayrıca, bu anlaşmayla birlikte Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan kaynak sağlayan ilk Türk mevduat bankası olmaktan da mutluluk duyuyoruz.”

1.7 Milyar Doların Üstüne Çıkıldı!

1.7 Milyar Doların Üstüne Çıkıldı!
1.7 Milyar Doların Üstüne Çıkıldı!

Açıklamalarında fonlar üzerinde detay veren Akbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu son olarak şu sözleri dile getirdi:

“Sektörümüz için örnek teşkil eden işlemlerle bankamızın sürdürülebilirlik temalı fonlamasını daha da yukarı taşımak öncelikli hedeflerimizden biri. AIIB ile imzaladığımız bu anlaşmayla son 1 yılda sağladığımız sürdürülebilirlik temalı fonlamayı 1.7 milyar doların üstüne çıkardık. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakma hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.