Ana SayfaGündemAkbank İlk Türk Mevduat Bankası Oldu!

Akbank İlk Türk Mevduat Bankası Oldu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Akbank, Asya Altyapı Yatırım Bankası (AIIB) ile birleşerek yeni bir kaynak oluşturmak adına 100 milyon ABD Doları ile anlaşma sağlayarak Türkiye içerisinde ilk Türk mevduat bankası sıralamasına girdi.

17 Ağustos tarihinde yapılan imza töreninde AIIB Başkan Yardımcısı Konstantin Limitovskiy, Akbank ile oluşturduğu anlaşma ile gerçekleşene törene Kurumsal ve Yatırım Bankacılığı’ndan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu da katılım sağladı. Anlaşma sonucunda ilerleme kaydeden Akbank, ilk Türk mevduat bankası olmayı başararak ileri seviyede gelişme kaydetti.

İlk Türk Mevduat Bankası Olan Akbank 7 Yıl Vadeli Fon Gerçekleştirdi!

İlk Türk Mevduat Bankası Olan Akbank 7 Yıl Vadeli Fon Gerçekleştirdi!
İlk Türk Mevduat Bankası Olan Akbank 7 Yıl Vadeli Fon Gerçekleştirdi!

Banka, müşterileri için verdiği fon üzerinden 7 yıl vade tanımı olunca Türk banka sektöründe Asya Altyapı Yatırım Bankası‘ndan kredi alan ilk mevduat bankası olmasıyla Levent Çelebioğlu tarafından açıklamaları gerektirdi.

Açıklamaları yapan Levent Çelebioğlu yeni kaynak için kullanımda ilk olarak sermaye ve likidite ihtiyaçlarının giderilmesine yönelik olacağını belirtti ve açıklamaları şu doğrultuda oldu:

“Dünyada ve ülkemizde Pandemi ile mücadelede önemli mesafeler kat edildi. Ancak, salgının sağlık boyutunun yanı sıra yarattığı ekonomik etki de henüz tam olarak düzeltilebilmiş değil. Böylesi olağanüstü bir dönemde ekonomiye yapılan her katkının kritik önem taşıdığına inanıyoruz. Bu bilinçle biz de reel sektörümüze ve ekonomimize verdiğimiz desteği artırarak sürdürüyoruz. AIIB ile imzaladığımız bu anlaşma neticesinde 100 milyon dolarlık, 7 yıl vadeli yeni kaynağı ülkemize kazandırmaktan çok mutluyuz.

Akbank
Akbank

AIIB gibi Çin’de yerleşik bir uluslararası finans kuruluşuyla birlikte gerçekleştirdiğimiz bu özel işlem Akbank’ın sürdürülebilirlik konusundaki öncü uygulamalarının, global ölçekteki ilişkiler ağının, yüksek itibarının ve yurtdışı borçlanma işlemlerindeki uzmanlığının bir yansıması. Bu kaynakla şirketlerimizin Kovid-19’un ekonomik etkileriyle mücadelesine destek olacağız. Yeni istihdam fırsatlarının da önünü açacağına inandığımız bu kaynak, şirketlerimizin krizler karşısındaki dayanıklılığına da olumlu etki yapacaktır. Ayrıca, bu anlaşmayla birlikte Asya Altyapı Yatırım Bankası’ndan kaynak sağlayan ilk Türk mevduat bankası olmaktan da mutluluk duyuyoruz.”

1.7 Milyar Doların Üstüne Çıkıldı!

1.7 Milyar Doların Üstüne Çıkıldı!
1.7 Milyar Doların Üstüne Çıkıldı!

Açıklamalarında fonlar üzerinde detay veren Akbank Genel Müdür Yardımcısı Levent Çelebioğlu son olarak şu sözleri dile getirdi:

“Sektörümüz için örnek teşkil eden işlemlerle bankamızın sürdürülebilirlik temalı fonlamasını daha da yukarı taşımak öncelikli hedeflerimizden biri. AIIB ile imzaladığımız bu anlaşmayla son 1 yılda sağladığımız sürdürülebilirlik temalı fonlamayı 1.7 milyar doların üstüne çıkardık. Gelecek nesillere daha yaşanılabilir bir dünya bırakma hedefiyle çalışmalarımızı sürdüreceğiz.”

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
64TakipçilerTakip Et
2,238TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

TEB Lise Mezunu Makam Şoförü Alımı Yapacak!

Türk Ekonomi Bankası TEB lise mezunu çok sayıda personel alımları yapıyor. Hem TEB hem de diğer banka personel alımları, banka iş ilanları, banka sınavları ve banka iş başvurularına sitemizden ulaşabilirsiniz.

Kuveyt Türk Çağrı Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, İstanbul'un Anadolu yakasında Çağrı Merkezi Müdürlüğünde görevlendirmek için banka personel alımları yapacak.

TÜRK-İŞ Açıkladı: Açlık Sınırı 10 bin 362 TL Oldu!

TÜRK-İŞ tarafından açıklanan verilere göre 4 kişilik bir çekirdek ailenin aylık gıda masraflarını içeren...

Asgari Ücret Zammı için Plan Oluşturuluyor!

Hatırlanacağı üzere Ocak 2023 döneminde yapılan zammın ardından bu yıl içerisinde ara zam yapılacağı...

Türkiye İş Bankası Risk Yönetimi ve Kredi Analitiği Uzmanı Alacak!

Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kategorisinde yayımlamış olduğu yeni bir ilanla personel alımı...

Kuveyt Türk Gezici Gişe Yetkilisi Alımı Gerçekleştirecek!

Kuveyt Türk Katılım Bankası, banka iş ilanları kapsamında yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan ilana...