Sözleşme Bankacıları İş Seyahatlerine Geri Dönüyor!

0
Sözleşme Bankacıları İş Seyahatlerine Geri Dönüyor!
Sözleşme Bankacıları İş Seyahatlerine Geri Dönüyor!

M&A sözleşmelerini sürdüren pandemi sürecinde sözleşmeler kapsamında toplantılar üzerinden yönetime geçti. Bundan sonrası için sözleşme bankaları iş seyahatine geri dönüyor.

Satın alma işlemlerinde ve şirket evliliklerinde (M&A) anlaşmalarındaki hacimler yıllık rekor seviyelere ulaşma yolunda. Diğer yandan da rekor hacim artışı ile sözleşmelerde bankacıların pazarlıkları neredeyse tamamı olarak video konferans uygulamalarında Zoom üzerinden gerçekleşse de yine de geldi.

Sözleşme Bankacıları Geri Dönüyor!

Sözleşme Bankacıları Geri Dönüyor!
Sözleşme Bankacıları Geri Dönüyor!

Financial News’in haberine göre, şimdiyse sözleşme bankacılarına iletilen kesin bir mesaj var: İş seyahatleri geri dönüyor.

“Anlaşma ücretleri için rekabet her zamankinden daha yüksek ve bankacılar, müşterileri ikna etmek için çaba sarf edenlerin avantajlı olduğunu söylüyor. Seyahat kısıtlamalarının hafifletilmesi, Londra bankacılarının seyahat kartlarının tozunu alıp müşteri listelerini oluşturmaya geri dönebilecekleri anlamına gelir.”

M&A Alanının Büyük Bir Fark

M&A Alanının Büyük Bir Fark
M&A Alanının Büyük Bir Fark

Uzun süreli seyahatler konusunda görevlerini Zoom toplantıları üzerinden işlerini yürüterek devam ettiren bankacılar artan iş yoğunluğu sürecinde programlarından vazgeçmek konusunda söz sahibi olamadı.

“Araştırma şirketi Dealogic’in verilerine göre, küresel sözleşme hacimleri 2021’in ilk üç çeyreğinde 4 trilyon doların üzerinde gerçekleşti ve yıl sonu itibariyle rekor seviyeye ulaşma yolunda. 1,1 trilyon dolarlık hacimle teknoloji alanındaki sözleşmeler M&A alanının büyük bir farkla en büyük payını sağlıyor. İkinci sıradaki sağlık alanındaki sözleşmelerse 428 milyar dolarla teknoloji alanındakilerin iki katından daha az durumda.”

“JPMorgan M&A Birimi EMEA Bölgesi Başkan Yardımcısı Guillermo Baygual konuyla ilgili, “Eylül ayı müşterilerle gerçekten birebir olarak yeniden bağlantı kurulması için bir dönüm noktası oldu. Müşteriler birebir görüşmelere daha duyarlı ve Avrupa’da seyahatler daha yönetilebilir hale geldi” açıklamasında bulundu.”

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın