Ana SayfaGündemBNP Paribas 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımında Bulundu!

BNP Paribas 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımında Bulundu!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Üçüncü çeyrekte bulunan güçlü bilanço rakamlarının beraberinde rakibi olan bankalar içerisinde bir adım öne geçen BNP Paribas 900 milyon euroluk hisse geri alımında uygulama yapacağı programa başlangıç yapacağını duyurdu.

Ünlü Fransız bankası olan BNP Paribas, hisse senedi alım satım işlemlerinde %79’luk bir sıçramaya yakalandı ve iç piyasa birimlerinde beklenenden iki kat daha fazla gelir elde etti. Bunun ardından 900 milyon euroluk (1 milyar dolar) hisse geri alımda başlayacağını açıkladı.

Banka süreç içerisinde bu iki işletmeden gelen güçlü bilanço rakamlarında dev Wall Street bankalarına karşı sabit gelir ticareti içerisinde kaydedilen sınırlı düşüşün telafi edilmesine yardımcı olmuştu. BNP Paribas’ın net gelirlerinden de elde edilen analistlerin beklentilerinde aşım olmasının yanı sıra en büyük nedenlerden biri olarak bankanın kötü kredilere öngörülenden daha az para ayrılması olarak görülmüştür.

BNP Paribas 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı!

BNP Paribas 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı!
BNP Paribas 1 Milyar Dolarlık Hisse Geri Alımı!

Bloomberg International’ın haberine göre hisse geri alımında, Paris merkezli bankacılık devi, Avrupa Merkez Bankası’nın salgın esnasında temettü verme konusunda oluşan yasakları kaldırılmasının sonrasında yeni bir stratejik plan kapsamında hissedar getirilerindeki artışı hedeflemektedir. Yatırım bankası işletmeleri üzerinden temel pazarlar içerisinde perakende operasyonları üzerinden ve uluslararası faaliyetlerinden kabaca eşit miktarlarda getiri sağlandı. BNP, üçüncü çeyrek seviyesinde ekonomik toparlanmanın temerrüde düşen şirketlerin sayısını azaltmasından ve bankaların bazı kaynaklarını serbest bırakmasına imkan vermesinden fayda sağladı.

Çeşitli Senaryolar Araştırılıyor

Çeşitli Senaryolar Araştırılıyor
Çeşitli Senaryolar Araştırılıyor

BNP CEO’su Jean-Laurent Bonnafe geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği bir toplantı esnasında bankanın herhangi bir rakam vermemesi üzerine daha yüksek getiri ve hisse geri alımları düşünebileceğinin sinyalini vermişti.

Bloomberg International kaynaklı habere göre ise banka içerisinde 2021 yılında %50 olan ödemelerin oranını gelecek yıl yıllık kârın %60’ına yükseltmek de dahil olmak üzere çeşitli senaryolar araştırılmaya alınmıştır. Bu senaryolar üzerine hisse geri planlarında da dahil edildiğini belirtmişlerdir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,248TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.