Finansbank İhtiyaç Kredisi Kampanyası

0

Finansbank’tan İhtiyaç Kredisi

Olası ihtiyaçlarınız için bankadan kredi almak istiyorsanız herhangi bir şekilde ipotek olayına girmeden ihtiyaç kredisi başvurusu yapmanız gerekiyor. Ülkemizde faaliyet gösteren bankalardan birçoğu müşterilerine ihtiyaç kredisi fırsatı sunmaktadır. Bu ihtiyaç kredisi kampanyalarından birini de Finansbank sunuyor. Finansbank ihtiyaç kredisi faiz oranına baktığımızda sabit bir kredi faiz oranı karşımıza çıkıyor. Zira bazı bankalar müşteriye göre kredi faiz oranı belirlerken Finansbank sabit ve tek bir kredi faiz oranı benimsemiş durumda.

Finansbank ihtiyaç kredisi için iki farklı masraf ödemeniz gerekiyor. Bu masraflardan ilki kredi tahsis ücretidir, kredi başvurusu yaparken ya da krediniz çıktıktan sonra bu ücreti ödeyebilirsiniz. Bunun için belirlenen oran kredinin binde beşi kadardır. Yani 10 bin lira kredi çekerseniz 50 lira kredi tahsis ücreti ödemeniz gerekir.

Finansbank ihtiyaç kredisi kullanacak olan kişilerin zorunlu bir şekilde banka bünyesinde hayat sigortası yaptırmaları gerekiyor. Sigortayı nasıl yaptıracağınız konusunda banka tarafından yönlendiriliyorsunuz. İhtiyaç kredisi için belirlenen hayat sigortası bedeli değişkenlik gösterebilir, bunun için kredi başvurusu esnasında bilgi alabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir:  Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Ekim 2022!

Kredinin net faiz oranı yüzde 1,20’dir. Kredinin içerisine tüm vergiler de dahil edilir ve kredi bu haliyle sizlere sunulur.

Finansbank ihtiyaç kredisi için belirlenen yıllık maliyet oranı ise yüzde 17,64’tür. Bu kredi için bir kişiyi de kefil göstermek zorunda olduğunuzu unutmamalısınız.

1,20 faiz oranına sahip olan bankadan kredi çekerek 10 bin lira aldığınızda 1 aydan 36 aya kadar vade belirleyebilirsiniz. Seçmiş olduğunuz vade 36 ay ise aylık taksit tutarınız 357 lira olacaktır. Yani bunun için 357 lira aylık taksit ödemeniz gerekir.

10 bin liralık kredinin toplam geri ödemesi 12 bin 935 liradır. Yani almış olduğunuz kredi için ödemeniz gereken toplam faiz miktarı 2 bin 935 lira olacaktır. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın