Ana Sayfa Bankacılık Kredi Kartı Aidatı ve Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Kredi Kartı Aidatı ve Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır?

Kredi Kartı Aidatı ve Hesap İşletim Ücreti Nasıl Geri Alınır? Bankalara Kart Aidatı ve Hesap İşletim Ücreti Ödemeyin! Detaylar İçin...

-

Bankalara Kart Aidatı ve Hesap İşletim Ücreti Ödemeyin!

Birçok bankanın almaya devam ettiği kart aidatı ve hesap işletim ücretinin herhangi bir yasal dayanağı bulunmuyor. Yani bu bankalar sizlerden bu ücretleri almış olsalar bile kısa bir işlem sonucunda ücretlerinizi geri alabileceksiniz. Bunun için yapmanız gerekenler ise şöyledir:

  • İlk olarak sizlerden kredi kartı aidatı ya da hesap işletim ücreti alan bankaya bir dilekçe vermeniz gerekiyor. Müşteri hizmetlerini arayarak ya da bankanın gişe elemanlarıyla konuşarak bu işi halledemezsiniz. Bunun için kredi kartınız ya da banka hesabınız hangi banka şubesine kayıtlıysa oraya bir dilekçe vermeniz gerekiyor. Dilekçenizi yazarken sizlerden kesilen kart aidatı ya da hesap işletim ücretinin miktarını, bu ücretin ne zaman kesildiği belirtmelisiniz. Daha sonra sizlere bir cevap gelecektir. Bu cevap ile bankanın ücreti iade edip etmeyeceğini öğrenebilirsiniz. Birçok banka bu aşamada ücret iadesi yapmıyor. Eğer sizlerden kesilen ücreti bu şekilde alamadıysanız ikinci aşamaya geçiş yapmanız gerekir.
  • İkinci aşamada yapmanız gereken şey bankanın sizlerden ücret kesintisi yaptığını gösteren bir dekontla Tüketici Hakları Mahkemesi’ne başvurmaktır. Zaten burada hazır dilekçeler mevcut, buraya sadece kendinizle ilgili bilgileri yazdıktan sonra makbuzunuzla birlikte dilekçenizi Tüketici Hakları Mahkemesi’ne vereceksiniz. Bulunduğunuz ilin yoğunluğu karar verme süresinin değişmesine neden olabilir. Ancak bir ay sonra kesin olarak ödemiş olduğunuz ücretleri geri alabileceksiniz, buradan olumsuz karar çıkma ihtimali söz konusu bile değildir.

Bu yöntem sayesinde geriye dönük olarak bankalara ödediğiniz 10 yıllık kart aidatı ya da hesap işletim ücretini geri alabilirsiniz.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,713BeğenenlerBeğen
11,333TakipçilerTakip Et
19TakipçilerTakip Et
2,445TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler