Ana SayfaEkonomiGüler Sabancı Dünyanın En Güçlü Kadınları Listesinde

Güler Sabancı Dünyanın En Güçlü Kadınları Listesinde
G

-

Güler Sabancı Kimdir?

Güler Sabancı, 1955 Adana Doğumlu, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda başarılı bir iş kadınıdır. Öğrenim hayatı TED Ankara Koleji daha sonrasında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamasıyla bitmiştir.

Kariyerine ısrarla lastik fabrikasında başlamak isteyen Güler Sabancı, lastiğin kokusunu sevdiğini söyleyerek, Lassa’da iş hayatının temellerini atmıştır. Lassa’nın başaralı bir yere gelmesini sağlayan Güler Sabancı, zamanla Sakıp Sabancı’nın da vefatıyla Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir.

Başarılarıyla birlikte durdurak bilmeden yoluna devam eden Güler Sabancı, bugün dünyanın en güçlü kadınları arasında yer almaktadır.

Güler Sabancı Dünyanın En Güçlü Kadınları Listesinde

Fortune dergisi tarafından hazırlanan ve derlenen Dünyanın En Güçlü Kadınları listesinde, Güler Sabancı 7. Sırada yer almaktadır.

Dünyanın En Güçlü Kadınları 2016 listesinde yer edinen Güler Sabancı hakkında dergide ayrıca bir yazı da yayımlanmıştır. Hayırseverliğinden bahseden dergi, aynı zamanda Türkiye’nin zorlu ekonomik şartlarında 10 yılı aşkın bir süredir Sabancı Holding’in başarılı yönetimini konu alıyor.

Sabancının 3. Kuşak yönetiminde yer alan Güler Sabancı için ayrıca tecrübelerinden de bahsedilen yazı, holdingin kar oranlarına ve yükselişine de değiniyor.

Şirketin globalleşmesinde oldukça etkili bir rol oynayan Güler Sabancı, birçok erkek üye bulunmasına karşın oybirliğiyle yönetim kurulu başkanlığına seçilmiştir. Türkiye’nin şartlarında yine bu durum şaşırtıcı olarak karşılanmış ve ilklerin başlangıcı o zaman başlamıştır. Sabancı, aynı zamanda Türkiye’nin dış dünyaya gönderdirdiği bir elçi olarak da nitelendirilmektedir.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,361TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol