Ana SayfaEkonomiGüler Sabancı Dünyanın En Güçlü Kadınları Listesinde

Güler Sabancı Dünyanın En Güçlü Kadınları Listesinde

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Güler Sabancı Kimdir?

  Güler Sabancı, 1955 Adana Doğumlu, Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı ve aynı zamanda başarılı bir iş kadınıdır. Öğrenim hayatı TED Ankara Koleji daha sonrasında Boğaziçi Üniversitesi İşletme bölümünü tamamlamasıyla bitmiştir.

  Kariyerine ısrarla lastik fabrikasında başlamak isteyen Güler Sabancı, lastiğin kokusunu sevdiğini söyleyerek, Lassa’da iş hayatının temellerini atmıştır. Lassa’nın başaralı bir yere gelmesini sağlayan Güler Sabancı, zamanla Sakıp Sabancı’nın da vefatıyla Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanlığı’na seçilmiştir.

  Başarılarıyla birlikte durdurak bilmeden yoluna devam eden Güler Sabancı, bugün dünyanın en güçlü kadınları arasında yer almaktadır.

  Güler Sabancı Dünyanın En Güçlü Kadınları Listesinde

  Fortune dergisi tarafından hazırlanan ve derlenen Dünyanın En Güçlü Kadınları listesinde, Güler Sabancı 7. Sırada yer almaktadır.

  Dünyanın En Güçlü Kadınları 2016 listesinde yer edinen Güler Sabancı hakkında dergide ayrıca bir yazı da yayımlanmıştır. Hayırseverliğinden bahseden dergi, aynı zamanda Türkiye’nin zorlu ekonomik şartlarında 10 yılı aşkın bir süredir Sabancı Holding’in başarılı yönetimini konu alıyor.

  Sabancının 3. Kuşak yönetiminde yer alan Güler Sabancı için ayrıca tecrübelerinden de bahsedilen yazı, holdingin kar oranlarına ve yükselişine de değiniyor.

  Şirketin globalleşmesinde oldukça etkili bir rol oynayan Güler Sabancı, birçok erkek üye bulunmasına karşın oybirliğiyle yönetim kurulu başkanlığına seçilmiştir. Türkiye’nin şartlarında yine bu durum şaşırtıcı olarak karşılanmış ve ilklerin başlangıcı o zaman başlamıştır. Sabancı, aynı zamanda Türkiye’nin dış dünyaya gönderdirdiği bir elçi olarak da nitelendirilmektedir.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...