AB Türkiye’de Kart Verecek Banka Arıyor

0

Avrupa Birliği yardım hazırlıklarına başlıyor. Suriyeli mülteciler için yardım programı hazırlayan AB, 2017 başına kadar 1 milyon kart dağıtacak.

AB Türkiye’de kart verecek banka arıyor. Avrupa Birliğinin düzenleyeceği yardım kampanyası ile tam bir milyon yeni kart verecek. AB, Türkiye’deki Suriyeli mülteciler için düzenlediği bu yardım için 1 milyon yeni kart dağıtıyor. İnsani Yardım ve Kriz Yönetimi Sorumlu Üyesi’nden de konuyla ilgili açıklamalar yapıldı.

Ekim 2016 gibi ilk yüklemesi yapılacak olan yardım, Dünya Gıda Programı (WFP) ile benzer firmalarla çalışmalar düzenlenecek. Türkiye’de de banka belirleme sürecinin hızlı bir işleyişle neredeyse bitmek üzere olduğu belirtilen diğer bilgiler arasındadır.

AB bu kapsamda Türkiye’de coğrafi dağılımı en yüksek olan bankayla anlaşmayı planlıyor. 2017 ilk çeyreği içinse 1 milyon mülteciye ulaşılması hedefleniyor. Yardım kapsamında verilecek yardımın boyutuysa 348 milyon içeriyor. Herhangi bir ürün sınırlaması getirilmeksizin yapılan çalışmayla birlikte Suriyeli mültecilere yardımların yapılacağı belirtiliyor. Tamamlanmaya yüz tutmuş olan uygulama en kırılgan göçmenleri hedef alıyor.

348 milyon euroluk debit kartlarla yapılacak yardım herhangi bir sınırlama içermemesi sebebiyle de farklı bir uygulama olarak görülüyor. Kartın elektronik debit kart olması da bir sınırlama getirilmesini engelliyor. Program için ayrıca kartlı ödeme sistemi için şirketlerin de katılımları bekleniyor.

Birleşmiş Milletler ve AB’nin çalışma yürüttüğü hali hazırda projeler yürüten kesimiyse Mastercard  ve Visa olarak belirtiliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın