Ana SayfaEkonomiKOSGEB Kredisi İle Esnafın Yüzü Güldü

KOSGEB Kredisi İle Esnafın Yüzü Güldü

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

KOSGEB, esnaflar ve KOBİ’ler için birçok kalkınma programı düzenleyerek kredi veren ve finansal destek sağlayan kurumlardan bir tanesidir.

Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler için son günlerde 100 bin TL’lik faizsiz kredi fırsatı esnafların yüzünü güldüren durumlardan bir tanesiydi. KOSGEB istihdamlı Cansuyu Destek Kredisi olarak geçen bir başka kredi de, yaklaşık 160 milyonluk kredi kullanımı sağladı.

Esnafların ve sanatkarların makine, ekipman ve demirbaş gibi alımlarda iş yerinin teknolojiye ayak uydurabilmesi ve modernizasyonunun yanında döner sermaye ihtiyaçları için de 30 bin liraya ayrıca %100 faiz indirimli kredi kullanılabilmişti. Yapılan desteklerle birlikte esnaf sayısında da büyük bir artış sağlanmış oldu. Esnafa prim desteğinin de gelmesiyle birlikte esnaflar daha rahat nefes almaya başladı. KOSGEB Kredisi ile esnafın yüzü güldü, cepleri rahatladı.

KOBİ’lere 100 bin TL’lik kredi fırsatıysa Doğu Bölgesi’ne binayen kapsamlı paketler içermektedir. Terörün izlerinin silinmesi amaçlı ve oradaki esnafın zararlanın karşılanmasını amaçlayan krediyle birlikte faizsiz kredi kullanımı sağlanmaktadır.

KOBİ’ler için sağlanan bu kredi için ilk 12 ayı ödemesiz olarak gerçekleştiriliyor.

KOSGEB İstihdam Endeksli Cansuyu Destek Kredisi ise 6 bin 126 esnaf tarafından kullanıldı. 2014’te 1 milyon 632 bin 484 olan esnaf sayısı ise 2016 itibariyle 1 milyon 751 bin 16 kişi olarak bilinektedir. 468 farklı meslek türünün içerisinde bulunduğu esnafların çoğalmasında KOSGEB katkısı büyük bir yer kaplamaktadır.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.