Ana SayfaEkonomiKOSGEB Kredisi İle Esnafın Yüzü Güldü

KOSGEB Kredisi İle Esnafın Yüzü Güldü

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  KOSGEB, esnaflar ve KOBİ’ler için birçok kalkınma programı düzenleyerek kredi veren ve finansal destek sağlayan kurumlardan bir tanesidir.

  Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmeler için son günlerde 100 bin TL’lik faizsiz kredi fırsatı esnafların yüzünü güldüren durumlardan bir tanesiydi. KOSGEB istihdamlı Cansuyu Destek Kredisi olarak geçen bir başka kredi de, yaklaşık 160 milyonluk kredi kullanımı sağladı.

  Esnafların ve sanatkarların makine, ekipman ve demirbaş gibi alımlarda iş yerinin teknolojiye ayak uydurabilmesi ve modernizasyonunun yanında döner sermaye ihtiyaçları için de 30 bin liraya ayrıca %100 faiz indirimli kredi kullanılabilmişti. Yapılan desteklerle birlikte esnaf sayısında da büyük bir artış sağlanmış oldu. Esnafa prim desteğinin de gelmesiyle birlikte esnaflar daha rahat nefes almaya başladı. KOSGEB Kredisi ile esnafın yüzü güldü, cepleri rahatladı.

  KOBİ’lere 100 bin TL’lik kredi fırsatıysa Doğu Bölgesi’ne binayen kapsamlı paketler içermektedir. Terörün izlerinin silinmesi amaçlı ve oradaki esnafın zararlanın karşılanmasını amaçlayan krediyle birlikte faizsiz kredi kullanımı sağlanmaktadır.

  KOBİ’ler için sağlanan bu kredi için ilk 12 ayı ödemesiz olarak gerçekleştiriliyor.

  KOSGEB İstihdam Endeksli Cansuyu Destek Kredisi ise 6 bin 126 esnaf tarafından kullanıldı. 2014’te 1 milyon 632 bin 484 olan esnaf sayısı ise 2016 itibariyle 1 milyon 751 bin 16 kişi olarak bilinektedir. 468 farklı meslek türünün içerisinde bulunduğu esnafların çoğalmasında KOSGEB katkısı büyük bir yer kaplamaktadır.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...