Ana SayfaEkonomiÖğrenci Evi Projeleri Oluşturuluyor

Öğrenci Evi Projeleri Oluşturuluyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Üniversiteyi kazanan gençlerin genel problemleri arasında yer alan yer problemi birçok öğrencinin başını ağrıtan konulardan bir tanesidir. Ev sahipleriyle uğraşmak şöyle dursun, öğrencilere uygulanan fiyatlar da bazı şehirlerde can sıkabiliyor.

  Erkanlı Grubu’nun yeni öğrenci evi projeleriyle birlikte büyük şehirlere yönelik ihtiyaca yönelik hedeflere yöneliniyor. Sakarya’da başlayan proje, öğrenci evlerinin devamı için kapasitesi yüksek şehir seçimleri gerçekleştiriliyor. Bir sonraki projeler İstanbul ve Anadolu’nun yüksek kapasiteli bölgelerine hitap edecek. Öğrencilerin barınma sorunlarını hedef alan Erkanlı Grup, gelecek 10 yıl için bu alanda faaliyet planlıyor.

  Univa adıyla hayata geçecek olan projenin kuşkusuz öğrencilerin dikkatini çekecek. Erkanlı Grup Yönetim Kurulu Başkanı Rıza Hüseyin Erkanlı konuyla ilgili açıklamalarını da dile getiriyor.

  Konuyla ilgili açıklamalarında Erkanlı; Türkiye’deki 5.5 milyonluk üniversite öğrencisi olduğunu, vurguluyor. Yurt kapasitelerininse 415 bin civarında olduğunu yine açıklamalarına ekleyen Erkanlı, birçok eksiğin bulunduğunu belirtiyor.

  Tüketicilerin bu evleri satın alabilecekleri de verilen bilgiler arasında yer alırken, tapudaki gayrimenkulün sadece öğrenciler için olduğunu belirtiyor. Ayrıca satımı da yine gerçekleştirilebiliyor. Ancak sadece öğrencilerin hizmetine açık bir gayrimenkul olarak düşünülüyor. Tapu alındıktan sonra Erkanlı Grubu’yla 15+5’lik bir yıllık işletme anlaşmasının yapılması gerekiyor. Düzenlenen bu projelerin geri dönüşününse 8 yıl gibi bir süreyle sağlanması düşünülüyor. Satış fiyatı olarak 123 bin 500 lira gibi rakamlar ortada dolaşırken proje için yapılan yatırım 126 milyonu buluyor.

   

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...