Yapı Kredi Konut Kredisi Kampanyası

Ev almak için gerekli olan paranın tamamına sahip değilseniz bir miktar krediyi bankalardan talep edebilirsiniz. Bütün bankaların konut kredisi için kredilendirme oranı aynıdır. Bunun için almak istediğiniz evin fiyatı üzerinden maksimum yüzde yetmiş beşlik bir kredi talebiniz olabilir. Yani 100 bin lira değerinde bir evi satın almak için alabileceğiniz kredi maksimum 75 bin lira olabilir. Daha fazlasını herhangi bir banka sizlere kredi olarak vermeyecektir.

Yapı Kredi konut kredisi faiz oranlarına baktığımızda bu faiz oranlarının yüzde 1,12 dolaylarında olduğunu görüyoruz. Şu anda birçok baka 1 puanın altındaki kredi faiz oranlarıyla konut kredisi verirken Yapı Kredi Bankası henüz konut kredilerinde bir faiz indirimine gitmedi. Yakın zamanda Yapı Kredi Bankası da konut kredisi kampanyası için faiz indirimine gidebilir.

Yapı Kredi konut kredisi için belirlenen vade seçeneklerine baktığımızda bu vade seçeneklerinin 1 ay ile 120 ay arasında değiştiğini görüyoruz. Bu bankadan konut kredisi almak isteyen kişiler kredi başvurusu esnasında talep ettikleri vade seçeneğini de belirtiyorlar.

Yıllık maliyet oranı yüzde 16,14 olan Yapı Kredi konut kredisinde kefil istenmiyor. Bu krediyi almak isteyen kişi önce evi ekspertiz ettirir ve evin değeri belirlenir. Daha sonra ne kadar kredi alabileceğiniz hesap edilir, sizlere bildirilir. Krediden faydalanmak için birtakım masrafları da Yapı Kredi Bankası’na peşin olarak ödemeniz gerekiyor. Bu masraflar 100 bin liralık bir kredide yaklaşık olarak 1193 lira olacaktır.

100 bin liralık konut kredisinden 120 ay vade seçeneğiyle faydalandığınız takdirde bankaya her ay düzenli olarak 1519 lira ödemeniz gerekir. Almış olduğunuz 100 bin liralık konut kredisi için bankaya toplamda 183 bin 493 lira geri ödeme yapmanız gerekiyor. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın