Ana SayfaKredilerYapı Kredi 2016 Konut Kredisi Faiz Oranları

Yapı Kredi 2016 Konut Kredisi Faiz Oranları

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Yapı Kredi Konut Kredisi Kampanyası

Ev almak için gerekli olan paranın tamamına sahip değilseniz bir miktar krediyi bankalardan talep edebilirsiniz. Bütün bankaların konut kredisi için kredilendirme oranı aynıdır. Bunun için almak istediğiniz evin fiyatı üzerinden maksimum yüzde yetmiş beşlik bir kredi talebiniz olabilir. Yani 100 bin lira değerinde bir evi satın almak için alabileceğiniz kredi maksimum 75 bin lira olabilir. Daha fazlasını herhangi bir banka sizlere kredi olarak vermeyecektir.

Yapı Kredi konut kredisi faiz oranlarına baktığımızda bu faiz oranlarının yüzde 1,12 dolaylarında olduğunu görüyoruz. Şu anda birçok baka 1 puanın altındaki kredi faiz oranlarıyla konut kredisi verirken Yapı Kredi Bankası henüz konut kredilerinde bir faiz indirimine gitmedi. Yakın zamanda Yapı Kredi Bankası da konut kredisi kampanyası için faiz indirimine gidebilir.

Yapı Kredi konut kredisi için belirlenen vade seçeneklerine baktığımızda bu vade seçeneklerinin 1 ay ile 120 ay arasında değiştiğini görüyoruz. Bu bankadan konut kredisi almak isteyen kişiler kredi başvurusu esnasında talep ettikleri vade seçeneğini de belirtiyorlar.

Yıllık maliyet oranı yüzde 16,14 olan Yapı Kredi konut kredisinde kefil istenmiyor. Bu krediyi almak isteyen kişi önce evi ekspertiz ettirir ve evin değeri belirlenir. Daha sonra ne kadar kredi alabileceğiniz hesap edilir, sizlere bildirilir. Krediden faydalanmak için birtakım masrafları da Yapı Kredi Bankası’na peşin olarak ödemeniz gerekiyor. Bu masraflar 100 bin liralık bir kredide yaklaşık olarak 1193 lira olacaktır.

100 bin liralık konut kredisinden 120 ay vade seçeneğiyle faydalandığınız takdirde bankaya her ay düzenli olarak 1519 lira ödemeniz gerekir. Almış olduğunuz 100 bin liralık konut kredisi için bankaya toplamda 183 bin 493 lira geri ödeme yapmanız gerekiyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.