Zara, İnternet Üzerinden Satışa Başlıyor

0

Ünlü İspanyol giyim markası Zara artık online satış yapacak. İnditex grubu içinde yer alan Zara, 1998 yılından beri Türkiye’de de faaliyet gösteren bir marka. Zara’nın internet üzerinden yapacağı online satışlar 5 Ekim tarihinde başlayacak. 

İnditex grubu içinde yer alan Massimo Dutti,Bershka, Oysho,Stradivarius ve Pull and Bear gibi markalar da bundan sonra online satış yapmaya başlayacak. 

Altı aydır 11 ülkede online satış yapan grup mağazaları bünyesine yeni ülkeleri de kattı. Grup bünyesinde yer alan mağazalar artık Çek Cumhuriyeti, Slovakya, Hırvatistan, Estonya, Finlandiya ve Macaristan gibi ülkelerde de online satış yapabilecek. İnditex grubu içinde bulunan mağazalar şuan da 39 tane ülkede online satış yapıyor.

Inditex İletişim ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdürü Jesus Echevarria Hernandez, İspanya’da bulunduğu sırada Türk gazetecilerin sorularını da cevapladı. Hernandez yaptığı açıklamada toplamda 92 ülkede mağazalarının olduğunu söyledi. Hernandez bu 92 ülke içinde toplamda 150 bin çalışanlarının olduğunu dile getirdi. Hernandez, Türkiye’de de yapacakları online satışlarda stratejik biçimde ilerlediklerini dile getirdi. Diğer ülkelerde de online satış yapacaklarını dile getiren Hernandez doğru zamanı beklediklerini dile getirdi. 

Hernandez, Türkiye için de açıklamalarda bulundu. Mağazaları için en önemli satış yerlerinden birisinin Türkiye olduğunu belirten Hernandez, Türk müşterilerini ‘ne istediğini bilen ve talepkar’ olarak nitelendirdi.

Hernandez 2015 yılı başlarında Türkiye’de 183 tane üreticilerinin bulunduğunu sözlerine ekledi. Inditex İletişim ve Kurumsal İlişkiler Genel Müdürü Jesus Echevarria Hernandez, yaptığı açıklamalarda Türkiye’de olan gelişmelerden haberdar olduklarını dile getirdi. Hernandez, 15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili de konudan haberdar olduklarını söyledi. Satışların o günlerde nasıl olduğu sorusuna satışların olumsuz anlamda etkilenmediğini söyleyerek cevap verdi. 

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın