Kobilere birçok alanda destek sağlayan KOSGEB, 2016 yılı itibariyle buna bir yenisini daha ekledi. 19 Eylül itibariyle başlayan ve imalatçı kobilere sağlanan bu kredi hakkında bilgi veren Dursunoğlu, mevzubahis krediye KOSGEB’e kobi olarak kayıtlı olan ve imalat sanayiinde çalışmalarını sürdüren tüm işletmelerin başvurabileceğini söyledi.

Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği kapsamında kobilere sıfır faizle verilecek kredi üst sınırı 300 bin TL olmaktadır. Faizle verilecek kredi üst sınırıysa 1 milyon 500 bin TL olarak açıklandı. Aldığınız kredinin vadesi ise ilk 6 ay ödemesiz, sonraki dönemlerde ise üçer aylık eşit taksitler halinde ödemeli olup toplamda 36 ayda bitmektedir.

Ayrıca Dursunoğlu, KOSGEB’in sunduğu programlar kapsamında 8 bankayla protokolünün olduğunu ve kredi ana parasını bankaların, faizini ise KOSGEB’in karşılayacağını dile getirdi. Ayrıca teminat konusunda problem yaşayan işletmelere extra olarak Kredi Garanti Fonu sağlandığını ifade etti. KOSGEB vasıtasıyla pekçok işletme ilk kez KGF ile tanışmış olacak.

Bankalar makine ve ekipmanlar dahil birçok kalemi kabul etmezken KGF tamamını kabul edecek.

Eğer sizde Makine Teçhizat Kredi Faiz Desteği programından yararlanmak istiyor ve gerekli şartları sağladığınızı düşünüyorsanız internet üzerinden KOSGEB’in resmi web sitesinden giriş yaparak başvuru ayrıntılarını öğrenebilir ve başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Ayrıca offline olarak KOSGEB’in 4441567 numaralı hattını arayarak program hakkında merak ettiğiniz herşeyi öğrenebilirsiniz. KOSGEB bu program aracılığıyla kobilerin sürekli dile getirdikleri en büyük problemleri makine gereksinimlerine destek sağlayacak. Şimdiye kadar birçok girişimcinin hayalini gerçekleştirmesine yardımcı olan KOSGEB, bu programla üretim sektöründe yer alan kobilerin yüzünü güldürecek. Eski model ve verimliliği düşüren makineler yerine, daha verimli ve yüksek kapasiteli makinelerin kullanılabilmesini destekleyerek ekonomiyi canlandırmayı hedefliyor.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın