Turkcell Oyun Sektörüne Girdi

0

Turkcell Gamecell ismini verdiği oyun ile oyun sektörüne adım attı. Bu sektörün 2016 yılı içinde 100 milyar dolarlık büyüklüğe ulaşması amaçlanırken Türkiye’de bu sayının bu yıl 30 milyon olması bekleniyor. Gamecell ile 2 bin adet oyunun satışa çıktığı belirtildi. 

Turkcell’in Gamecell için yaptığı basın toplantısına Turkcell Genel Müdür Yardımcısı İsmail Bütün, katıldı. Bütün, basın toplantısında dünyada her 3 kişiden birinin oyun oynadığını belirterek Gamecell ile hedeflerinin Türkiye’de 30 milyon oyuncuya erişmek olduğunu açıkladı. Turkcell ile BigKazan işbirliği sonucu Gamecell oyununun ortaya çıktığı belirtildi.

İsmail Bütün Gamecell ile ilgili olarak oyunun sadece oyun oynanan bir alan değil turnuvaların yapıldığı, takım kurulan, son haberlerin takip edildiği bir alan olmasını istediklerini belirtti. Yakın zamanda yalnızca online oyunların kullanılacağını belirten Bütün, Gamecell ile oyuncuların kota aşma derdi aşamayacaklarını da açıkladı. Gamecell ile 20 TL ve üzerinde alışveriş yapan kişiler Turbo butonu ile hız limiti sorunu yaşamadan ve kotu aşma derdini yaşamadan oyun indirilebilecekler açıklamasında bulunuldu.

Kredi Kartı ile Ödeme

Gamecell oyun ücretlerinin belirli bir kısmı kredi kartı ile ödenebilecek. Buna göre Gamecell ile oyun alanlar ödemenin yüzde 38’lik kısmını kredi kartı ile ödeyebilecek. Mobil ödeme seçeneği de olacak. Gamecell oyun ücretleri isteyen kullanıcıların telefon faturalarına yansıtılılacak ve taksitlendirme yapılabilecek. Gamecell oyunu açılış hediyesi olarak oyun portalında bir hafta boyunca yüzde 25 indirim uygulanacak.

Oyun dünyası ile ilgili edinilen verilere göre dünya üzerinde şuan da 2.1 milyar oyuncu bulunuyor. Gamecell ile bu oranın 100 milyarlık kısmına ulaşılması bekleniyor. Bu hedef Türkiye’de ise bu yıl için 30 milyon kişi. 

Gamecell içinde son yıllarda öne çıkan e spor oyunlarının yer alacağı da belirtildi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın