Ana SayfaEkonomiBalıkesir’de 100 Milyon Dolarlık AVM Yapılıyor

Balıkesir’de 100 Milyon Dolarlık AVM Yapılıyor
B

-

Balıkesir’de harcamaları için 100 milyon dolar harcanacağı açıklanan AVM’nin inşaatı yakında başlayacak. Balıkesir’in en büyük AVM’si olacak yapıda 150 tane mağaza olacak. 

Balıkesir’e özel bir firma tarafından kurulacağı açıklanan alışveriş merkezi içinde 150 mağaza olacak ve bu alışveriş merkezinden 2 bin kişiye iş imkanı sağlanacak. Alışveriş merkezi için 120 bin metrekarelik bir alan kullanılacak. Alışveriş merkezinin 3 katlı olacağı açıklandı.

Alışveriş merkezinin geçtiğimiz günlerde temel atma töreni yapıldı. Törene firmanın Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kamışlı katıldı. Kamışlı törende yaptığı açıklamada alışveriş merkezinin Balıkesir’de yapılmasının uzun bir araştırma sonucu ortaya çıkmış bir karar olduğunu dile getirdi. Kamışlı, şirketlerinin bu alışveriş merkezinin yerini belirlemek için uzun süreli bir strateji planladıklarını anlatan Kamışlı, doğru bir karar verdiklerini belirtti.

Balıkesir’in satın alma gücü yüksek bir şehir olduğunu dile getiren Kamışlı, 100 milyon dolar değerin bir alışveriş merkezi yapacakları için heyecanlı olduklarını açıkladı. Bu yatırımın sadece Balıkesir’e değil ülke ekonomisine de katkı yapacağını belirten Kamışlı bu yatırım sayesinde bölge halkına da yeni iş sahası açılacağını, ilk etapta bin 500 kişiye sağlanacak olan istihdamın ilerde daha da artacağını dile getirdi. 

Alışveriş merkezinin 2018 yılı Nisan ayında tamamlanacağı belirtildi. 

Alışveriş merkezinin temel atma törenine Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur’da katıldı. Alışveriş merkezinin daha erken bir tarihte açılmasını istediklerini belirten Uğur Balıkesir’in yatırım merkezi haline geldiğini ve durumdan memnun olduklarını açıkladı. 

Uğur yaptığı açıklamada Balıkesir’de önümüzde 2 yıllık süreçte 6 bin kişiye iş alanı açacak çalışmalar yürüttüklerini ifade etti.

Alışveriş merkezinin temel atma törenine katılan isimler arasında Altıeylül Belediye Başkanı  Zekai Kafaoğlu, Ak Parti İl Başkanı Dinçer Orkan ve Altıeylül Kaymakamı Bayram Gale vardı. 

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,362TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol