Global yatırım holding bünyesinde yer alan Global Liman İtalyan şirketi olan Ravenna Terminal Passeggerı’nın yüzde 51 hissesini aldı ve şirketin en büyük pay ortağı oldu. Global Liman’ın hisselerini satın aldığı Ravenna Terminal Passeggerı’nın yolcu limanı işleten bir şirket olduğu belirtildi. Global Liman’ın İtalyadaki tek yatırımının bu olmadığı bildirildi. Global Liman İtalyan Cagliari Cruise Port şirketinin de yüzde 21’lik hissesini satın aldığını duyurdu. 

Global Yatırım Holding tarafından yapılan açıklama ile yapılan hisse satın alımlarının gerçek olduğu ifade edildi. Global Yatırım Holding tarafından doğrulanan haberde Global Liman’ın aldığı hisselere ait şirketlerin Ravenna Yolcu Limanı ile Cagliari Yolcu Limanı’nı işlettiği açıklandı. Böylelikle Global Liman’da İtalya’da bulunan bu yolcu limanlarının işletmesinin büyük bir kısmını elinde tutacak. 

Global Yatırım Holding yetkilileri tarafından yapılan açıklamada yeni görüşmelerin yapılacağı ve hisselerin payının arttırılmasının istendiği belirtildi. Global Yatırım Holding yetkilileri tarafından alınan şirketlerde diğer pay sahipleri ile de görüşme yapılacağı bildirildi.

Hisseler Arttırılacak 

Global Yatırım Holding aldığı hisselerle İtalya sektöründe sağlam bir yer edindi. Global Liman ile alınan hisselerde özellikle Ravenna yolcu limanında Global Holding’in etkisi büyük olacak. 

Global Liman tarafından yapılan açıklamalarla İtalya’da ve diğer ülkelerde yapılan yatırımlar devam edecek. Global Liman’ın şuan da dünyanın en büyük kruvaziyer limanı şirketi olduğu bildirilirken liman içinde toplam 7.5 milyon yolcuya hizmet verildiği açıklandı. Şirketin Dubrovnik Limanı üzerinde yapılan ihalenin hala devam ettiği ve sonucun olumlu olacağının tahmin edildiği belirtildi.

Global Yatırım Holding bünyesinde şuan da Barselona, Malaga, Valetta, Lizbon, Venedik, Adria Bar, Singapur, Bodrum, Kuşadası limanı ile  Antalya limanları yer alıyor. Son anlaşma ile İtalya Ravenna ve Cagriari yolcu limanlarının da bir kısmı şirketin bünyesine geçti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın