Ana SayfaEkonomiRenault ile İran Anlaşma İmzaladı

Renault ile İran Anlaşma İmzaladı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Fransız ünlü otomotiv markası Renault, İran hükümeti ile yeni bir anlaşma imzaladı. Fransız otomobil üreticisi olan Renault yetkilileri bir süredir devam eden görüşmelerin olumlu sonuçlandığını ve İran ile stratejik bir anlaşmanın imzalandığını açıkladı. Anlaşma ile Renault’un İran otomotiv sektöründe güçlenmesinin hedeflendiği belirtildi.

  Renault ile İran arasında imzalanan yeni anlaşma sayesinde İran’da Renault’un etkisi ve pazarı genişleyecek. Bu anlaşma ile Renault İran’da yeni bir üretim tesisi kuracak. Yapılacak bu yeni üretim tesisinde yılda 350 bin aracın üretilmesi amaçlanıyor. 

  Renault üretim tesisi hazırlıklarının bir an önce başlayacağı belirtilirken 350 bin kapasiteli bu üretim tesisinin 2018 yılı içinde açılması sağlanacak. Yeni kurulacak tesise İran Endüstriyel Gelişme ve Renovasyon Fonu destek olacak ve ortaklık sağlanacak. Ortalıkla açılacak yeni tesiste Renault’un payı ve yetkisi daha geniş olacak. Renault yönetimi tarafından açıklanan tesisin bir an önce tamamlanacağı belirtildi.

  Renault yetkilileri yeni yapılacak olan üretim tesisi ile İran’da yatırımlarını arttırmayı ve ülke içinde yer alan diğer yatırımlarına destek vermeyi amaçlıyor. Bu proje kapsamında ülkede mühendislik ve alım merkezlerinin oluşturulması da amaçlanıyor. Renault yönetimi bu tesis ile birlikte ülkede yeniden satış ve servis ağı kurabileceklerini, bu sayede de dağıtımcı sayısını arttırabileceklerini dile getirdi.

  Yılda 350 Bin Araç Üretilecek

  Renault ile İran Endüstriyel Gelişme ve Renovasyon Fonu tarafından kurulacak olan araç üretim tesisinde yıllık 350 bin araç üretimi sağlanacak. İran ve P5+1 ülkeleri arasında imzalanan anlaşma sonrası 2015 Temmuz’da İran ambargosu kalkmış büyük şirketler ülkedeki yatırımlarını canlandırmak için ülke içindeki yatırımlarına yeniden başlamıştı. Bu alanda İran piyasasına geri dönüş yapan şirketler arasında Peugeot ve Citroen bulunuyor.

  Renault’un en büyük otomotiv pazarı Fransa’dan sonra İran’da bulunuyor.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,250TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Halkbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin en önemli finans kuruluşlarından olan Halkbank, yayımlamış olduğu banka iş ilanları ile personel...

  Merkez Bankası Yüksek Kur Talebinde Bulundu!

  Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB), sektörde faaliyet gösteren bankalardan yüksek kur talebinde bulundu. Elde...

  Vakıfbank Personel Alımları Yapıyor!

  Türkiye’nin devlet destekli ve en eski bankalarından olan Vakıfbank, yayımlamış olduğu yeni ilanlarla banka...

  Garanti BBVA Staj Başvuruları Başladı

  Garanti BBVA’nın yaptığı banka iş ilanları duyurusunda üniversite öğrencilerine staj imkanı sağlayan programdan bahsedildi.Garanti...

  Taşıt Kredisi Şartları Nelerdir?

  Taşıt Kredisi Nedir?Taşıt kredisi, bireysel müşterilere taşıt alımı için sağlanan bir tür tüketici kredisi...

  QNB Finansbank Lise Mezunu Alım Yapıyor

  İlk Türk bankası olması ve yurtdışındaki piyasalar tarafından da kendisine duyulan güvenden dolayı her...