Ana SayfaEkonomiGül Çiçeği 7,5 Lira Olacak

Gül Çiçeği 7,5 Lira Olacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Dünyaya gül yağı ihracatı yapan Isparta’da gül çiçeği sezonunun tamamlandığı bildirildi. Bu yıl gecikme yaşanan gül çiçeğinde 15 Temmuz darbe girişiminin  etkili olduğu belirtildi. Sezonun kapandığı bildiren Gül ve Gülyağı Satış Kooperatifi (GÜLBİRLİK) Başkanı Mahmut Demir basın toplantısı yaparak sezon hakkında değerlendirme yaptı. Bu sene darbe girişiminin gül yağı alımını geciktirdiğini söyleyen Demir gül yağı sezonunun nihayet sone erdiğini açıkladı.

  Demir gül çiçeği alım fiyatının ise her sene değiştiğini ve bu fiyatların pazardaki duruma göre hesaplandığını dile getirdi. Geçen sene gül çiçeği alım fiyatında üretici için 5.61 lira hesaplandığını belirten Demir bu yıl alım fiyatlarının arttığını ve bu durumun üretici tarafından olumlu karşılanacağını umduklarını dile getirdi. Geçen seneye göre bu yıl alımlarda yüzde 41 oranında artış olduğunu belirten Demir bu yıl gül çiçeği alım fiyatının 7,5 Türk lirasına çıktığını belirtti. Bu oranda bir artışın yalnızca bu alanda meydana geldiğini dile getiren Demir hedeflerinin sadece para kazanmak olmadığını ifade etti.

  Gül ve Gülyağı Satış Kooperatifi (GÜLBİRLİK) Başkanı Mahmut Demir gül çiçeğinin sadece süs olarak görüldüğü için yeterince destek alınmadığını belirterek bu sorun çözüldüğü takdirde üreticinin çok rahat edeceğini ve daha fazla kazanç elde edeceğini dile getirdi.

  GÜLBİRLİK Genel Müdürü Hasan Çelik de gül çiçeği alımı hakkında açıklamalarda bulundu. Çelik bu yıl alınan gül çiçeği hasatının beklediklerinin altında bir miktarda gerçekleştiğini dile getirdi. Çelik, gül çiçeği alımında hedeflerine ulaşamadıklarını ama gül yağı ve katı gül yağı alanında bekledikleri miktarı elde ettiklerini belirtti. GÜLBİRLİK Genel Müdürü Hasan Çelik gül yağı üretiminde Isparta’nın hala listede birinci sırada olduğunu dile getirdi. 

  Isparta’nın dünyanın gül yağı ihtiyacının yüzde 65’lik kısmını karşıladığı belirtildi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.