Ana SayfaEkonomiTürkiye Petrolleri Özelleştiriliyor

Türkiye Petrolleri Özelleştiriliyor

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türkiye Petrolleri firması özelleştirme için ilk ihalesini yapmak üzere. Şirket için ihale başvurularının geçtiğimiz cuma günü bittiği belirtildi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından yapılan açıklama da Türkiye Petrolleri şirketinin yüzde 100 hissesinin özelleştirileceği açıklandı. Türkiye Petrolleri şirketi yüzde 4,4 payı ile Türkiye akaryakıt dağıtım pazarında altıncı sırada yer alıyor. 

  Şirketin hisseleri için başvuran adaylar arasında akaryakıt sektörü dışından kişilerin de olduğu belirtildi. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı ihale için başvuru sürecinin bittiğini ve tüm taliplerin başvuru yaptığını belirterek konuyla ilgili açıklamaların kısa bir zaman içinde kamuya açıklanacağını belirtti. 30 Eylül’de biten başvuru sürecinin uzatılmayacağı bildirildi.

  Türkiye Petrolleri şirketinin hisseleri için başvuru yapan firmalardan birisinin Turkuaz Petrol olduğu belirtildi. Zülfikarlar Holding’e bağlı olarak çalışan Turkuaz Petrol Genel Müdürü Çağdaş Demirağ bu teklif haberini doğruladı.

  5 Firmadan Teklif 

  Türkiye Petrolleri şirketinin hisseleri için Turkuaz Petrol dışında 4 firmanın daha başvuru yaptığı ve hisselere talip olduğu açıklandı. Türkiye Petrolleri ihalesine başvuru yapan firmaların Siyah Kalem, SBK Holding ve Termopet-Net-Cemil Direkci OGG olduğu açıklandı. İsimleri açıklanan firmalar 400 tane bayisi bulunan Türkiye Petrolleri şirketi hisseleri için yarışacak. 

  Türkiye’de akaryakıt sektöründe altında sırada yer alan Türkiye Petrolleri şirketinin tüm hisselerinin satılacağı belirtildi. İhalenin yakın zamanda başlayacağı belirtilirken tüm hisseler için 5 şirket yarışacak. Hisselerin blok satış yöntemi ile kamulaştırılacağı belirtilirken ihalede kapalı zarflarla teklifler verileceği, pazarlık yapma usulüyle satışın gerçekleştirileceği açıklandı. 

  Türkiye Petrolleri şirketinin satışının yapılacağı ihaleye katılacak olan firmalardan 10 milyon lira para yatırılmaları istenecek. 

  Hisse satışı gerçekleştirilecek Türkiye Petrolleri A.Ş’nin 400 bayisinin yanında 7 akaryakıt depolama tesisi, 333 bin metreküp akaryakıt depolama kapasitesi ve 2 adet LPG dolum tesisi bulunuyor. 

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.