Ana SayfaEkonomiKamuya Alınan Personel Sayısı Azaltılacak

Kamuya Alınan Personel Sayısı Azaltılacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Maliye Bakanı Naci Ağbal televizyonda bir kanala çeşitli açıklamalarda bulundu. Orta Vadeli Program (OVP) hakkında konuşan Ağbal, bu programın Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandığını dile getirdi. Bu programın ülke piyasasında gerçekçi olarak nitelendirildiğini dile getiren Ağbal Orta Vadeli Program’ının (OVP) üle ekonomisine olumlu etki yaptığını savundu.

  Naci Ağbal yıllık büyüme oranını ise yıl boyunca yapılan tüketim, ihracat, yatırım ve ithalat değerlerini inceleyerek ve teknik bir takibe alarak hazırladıklarını açıkladı. Orta Vadeli Program  (OVP) tarafından büyüme tahmininin gerçeği yansıttığını dile getiren Ağbal dördüncü çeyrekte büyüyeceklerini tahmin ettiklerini ve bu nedenle de yapılan 3.2’lik büyüme tahmininin doğruyu yansıtacağını sözlerine ekledi. Ağbal ekonomik büyüme de istikrarı yakaladıklarını ve bunun devam edeceğini de belirtti.

  Bütçe Disiplini Önemli

  Maliye Bakanı Naci Ağbal bütçe disiplininin çok önemli olduğunu ve bakanlık olarak buna çok önem verdiklerini açıkladı. Ağbal Türkiye’nin son 5 yılında 2’in altında oranlarda bütçe açığı meydana geldiğini ve 2017 yılının ilk başları için de bütçe açığı tahmininin 1,9 oranında olduğunu belirtti. Bu oranın yılın ilerleyen dönemlerinde yüzde 1,3’e kadar düşeceğini dile getiren Ağbal genel devlette ise bu oranın yüzde 1 olacağını belirtti. 

  Tasarruf Yapılacak

  Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarına devam ederek önümüzdeki yılda tasarruf yapacaklarını duyurdu. Bu çerçevede 2017 yılında alınacak kamu personeli sayısının 2016 yılına göre daha az olacağını duyuran Ağbal önümüzdeki 3 yıllık süreçte cari harcamalarda yüzde 2 oranında düşüş sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

  Bakan Ağbal yeniden yapılandırma ile ilgili olarak rakamların sürekli olarak değiştiğini ve yeniden yapılandırma için şuan da1 3 milyara erişildiğini dile getirdi. Bakan Ağbal vatandaşlara yapılandırma için başvuru yapılması çağrısında bulundu. Kredi yapılandırmaları için başvurular 31 Ekim 2016’da son bulacak.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,246TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.