Kamuya Alınan Personel Sayısı Azaltılacak

Google Haberlere Abone Ol:

Maliye Bakanı Naci Ağbal televizyonda bir kanala çeşitli açıklamalarda bulundu. Orta Vadeli Program (OVP) hakkında konuşan Ağbal, bu programın Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandığını dile getirdi. Bu programın ülke piyasasında gerçekçi olarak nitelendirildiğini dile getiren Ağbal Orta Vadeli Program’ının (OVP) üle ekonomisine olumlu etki yaptığını savundu.

Naci Ağbal yıllık büyüme oranını ise yıl boyunca yapılan tüketim, ihracat, yatırım ve ithalat değerlerini inceleyerek ve teknik bir takibe alarak hazırladıklarını açıkladı. Orta Vadeli Program  (OVP) tarafından büyüme tahmininin gerçeği yansıttığını dile getiren Ağbal dördüncü çeyrekte büyüyeceklerini tahmin ettiklerini ve bu nedenle de yapılan 3.2’lik büyüme tahmininin doğruyu yansıtacağını sözlerine ekledi. Ağbal ekonomik büyüme de istikrarı yakaladıklarını ve bunun devam edeceğini de belirtti.

Bütçe Disiplini Önemli

Maliye Bakanı Naci Ağbal bütçe disiplininin çok önemli olduğunu ve bakanlık olarak buna çok önem verdiklerini açıkladı. Ağbal Türkiye’nin son 5 yılında 2’in altında oranlarda bütçe açığı meydana geldiğini ve 2017 yılının ilk başları için de bütçe açığı tahmininin 1,9 oranında olduğunu belirtti. Bu oranın yılın ilerleyen dönemlerinde yüzde 1,3’e kadar düşeceğini dile getiren Ağbal genel devlette ise bu oranın yüzde 1 olacağını belirtti. 

Tasarruf Yapılacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarına devam ederek önümüzdeki yılda tasarruf yapacaklarını duyurdu. Bu çerçevede 2017 yılında alınacak kamu personeli sayısının 2016 yılına göre daha az olacağını duyuran Ağbal önümüzdeki 3 yıllık süreçte cari harcamalarda yüzde 2 oranında düşüş sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Bakan Ağbal yeniden yapılandırma ile ilgili olarak rakamların sürekli olarak değiştiğini ve yeniden yapılandırma için şuan da1 3 milyara erişildiğini dile getirdi. Bakan Ağbal vatandaşlara yapılandırma için başvuru yapılması çağrısında bulundu. Kredi yapılandırmaları için başvurular 31 Ekim 2016’da son bulacak.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...