Ana SayfaEkonomiKamuya Alınan Personel Sayısı Azaltılacak

Kamuya Alınan Personel Sayısı Azaltılacak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Maliye Bakanı Naci Ağbal televizyonda bir kanala çeşitli açıklamalarda bulundu. Orta Vadeli Program (OVP) hakkında konuşan Ağbal, bu programın Başbakan Binali Yıldırım tarafından açıklandığını dile getirdi. Bu programın ülke piyasasında gerçekçi olarak nitelendirildiğini dile getiren Ağbal Orta Vadeli Program’ının (OVP) üle ekonomisine olumlu etki yaptığını savundu.

Naci Ağbal yıllık büyüme oranını ise yıl boyunca yapılan tüketim, ihracat, yatırım ve ithalat değerlerini inceleyerek ve teknik bir takibe alarak hazırladıklarını açıkladı. Orta Vadeli Program  (OVP) tarafından büyüme tahmininin gerçeği yansıttığını dile getiren Ağbal dördüncü çeyrekte büyüyeceklerini tahmin ettiklerini ve bu nedenle de yapılan 3.2’lik büyüme tahmininin doğruyu yansıtacağını sözlerine ekledi. Ağbal ekonomik büyüme de istikrarı yakaladıklarını ve bunun devam edeceğini de belirtti.

Bütçe Disiplini Önemli

Maliye Bakanı Naci Ağbal bütçe disiplininin çok önemli olduğunu ve bakanlık olarak buna çok önem verdiklerini açıkladı. Ağbal Türkiye’nin son 5 yılında 2’in altında oranlarda bütçe açığı meydana geldiğini ve 2017 yılının ilk başları için de bütçe açığı tahmininin 1,9 oranında olduğunu belirtti. Bu oranın yılın ilerleyen dönemlerinde yüzde 1,3’e kadar düşeceğini dile getiren Ağbal genel devlette ise bu oranın yüzde 1 olacağını belirtti. 

Tasarruf Yapılacak

Maliye Bakanı Naci Ağbal açıklamalarına devam ederek önümüzdeki yılda tasarruf yapacaklarını duyurdu. Bu çerçevede 2017 yılında alınacak kamu personeli sayısının 2016 yılına göre daha az olacağını duyuran Ağbal önümüzdeki 3 yıllık süreçte cari harcamalarda yüzde 2 oranında düşüş sağlamayı amaçladıklarını belirtti.

Bakan Ağbal yeniden yapılandırma ile ilgili olarak rakamların sürekli olarak değiştiğini ve yeniden yapılandırma için şuan da1 3 milyara erişildiğini dile getirdi. Bakan Ağbal vatandaşlara yapılandırma için başvuru yapılması çağrısında bulundu. Kredi yapılandırmaları için başvurular 31 Ekim 2016’da son bulacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.