İLBANK Yönetim Kurulu Başkanı Seçildi

0

İlker Bankası (İLBANK)  yönetim kurulu başkanı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş seçildi. Bakanlıktan alınan açıklamaya göre İlker Bankası’nın yönetim kurulu başkanı geçtiğimiz hafta istifa edince yerine gelecek kişi arayışları başladı ve seçilen kişi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş oldu. İlker Bankası’nın bir önceki yönetim kurulu başkanı ise Feramuz Üstün’dü.  Feramuz Üstün İlker Bankası yönetim kurulu başkanlığından geçtiğimiz hafta ayrılmıştı.

Yapılan seçimlerle İlker Bankası’nın Yönetim Kurulu Başkan Vekili olan isim ise Bakanlık Müsteşar Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu oldu. Bakanlık Birinci Hukuk Müşaviri olan Veli Böke de İlker Bankası (İLBANK) yönetim kurulu üyelerinden birisi oldu.

Bakan Özhaseki’den Ziyaret

İlker Bankası’nın (İLBANK) yeni yönetim kadrosu görevine başladı. Bakanlığın yaptığı açıklama göre İlker Bankasını ilk ziyaret eden isimlerden birisi Bakan Özhaseki oldu. Yeni yönetim kurulunu tebrik eden ilk isim olan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki bankaya ziyarette bulundu. Bakan Özhaseki, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş ile görüştü. Veli Böke ve Refik Tuzcuoğlu ile de görüşme yapan Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki banka hakkında bilgiler aldı. 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki yeni yönetim kurulu başkanı seçilen Mücahit Demirtaş için yeni görevinin hayırlı olmasını dilerken görevinin hem İlker Bankası’na hem de ülkeye katkı sağlamasını dilediğini belirtti. 

İlker Bankası yeni yönetim kurulu başkanı olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Mücahit Demirtaş’da açıklamalarda bulundu. Mücahit Demirtaş yeni aldığı bu görevle ilgili olarak her zaman faydalı işler yapmak istediğini ve bu tarz işlere öncelik vereceğini dile getirdi. Ziyaret sonrası İLKBANK yönetim kurulu toplantısı yapıldı.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın