Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Gebze’de bir bilişim vadisi kurulacağının müjdesini verdi ve hazırlıkların sürdüğünü belirtti. Türk otomobili projesi içinde çalıştıklarını belirten Faruk Özlü bu proje ile yeni bir Türk markası oluşturmak istediklerini söyledi. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü geçtiğimiz günlerde Shell- Eco maraton yarışı öncesi düzenlenen basın toplantısına katıldı. Bu basın toplantısının ev sahipliğini Uludağ Otomotiv Endüstrisi İhracatçıları Birliği (OİB), Shell Türkiye ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) üstlendi. 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü burada yaptığı konuşmada Shell’in geçmişi hakkında konuştu. Shell Eco maraton etkinliğinin ilk kez 1985 yılında Fransa’da gerçekleştiğini dile getiren Özlü bu etkinlikte amacın dünyanın en yüksek enerji verimliliği sağlayan araç üretmek olduğunu belirtti. Özlü bu yarışmaya 16 ile 25 arası gençlerin kendi projeleri ile katılığını ve en az enerjili araç üretmeye çalıştıklarını belirtti.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü bu yarışmada 1 kwh enerji ya da 1 litre yakıt ile en fazla yolu alan takımların kazandığını dile getirdi ve Türkiye gibi genç nüfusu fazla olan bir ülkenin bu tür yarışmaların önemli olduğunu, daha çok çoğalması gerektiğiniz sözlerine ekledi.

Gebze’de Bilişim Vadisi

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü basın toplantısında Gebze’de kurulacak Bilişim Vadisi projesinden de bahsetti. Bunun için çalışmalar yürüttüklerini dile getiren Özlü Bilişim Vadisi içinde dünyaca ünlü markaların, yerli ve yabancı büyük şirketlerin yer alacağını belirtti. Bu projenin  zamanla dünya çapında bir projeye dönüşeceğine inandığını belirten Özlü Bilişim Vadisi içinde genç lerin kurduğu firmaların da olacağını ifade etti. Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü Bilişim Vadisi için çalışmaların büyük bir hızla devam ettiğini de sözlerine ekledi.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın