Kartal-Pendik- Tavşantepe Metro Hattı Yarın Açılıyor

Google Haberlere Abone Ol:

Bir süredir yapımına devam edilen Kartal- Pendik – Tavşantepe metro hattı yarın(10 Ekim) açılıyor. Bu metro hattının Kartal-Kadıköy metro hattının devamı olarak inşa edildiği belirtildi. 

Yarın açılışı yapılacak olan Kartal- Pendik – Tavşantepe metro hattının test sürüşleri de tamamlandı ve metro hattı kullanıma hazır hale getirildi.

2012 yılında Anadolu Yakası’nda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan ve Anadolu Yakası’nın ilk metro hattı özelliğini taşıyan Kadıköy- Kartal metro hattının devamı niteliğinde yapılan  Kartal- Pendik -Tavşantepe metro hattının yapımı tamamlandı. Tamamlanan Kartal- Pendik -Tavşantepe metro hattının uzunluğunun 4.4 kilometre uzunluğunda olduğu belirtildi ve yapımının İstanbul Büyükşehir Belediyesine ait olduğu bildirildi. Yapımı tamamlanan Kartal- Pendik -Tavşantepe metro hattı yarın sabah 06:00’da açılacak ve yolcular tarafından  kullanıma başlayacak. 

2013 yılı Mayıs ayında yapımına başlandığı bilinen Kartal- Pendik -Tavşantepe metro hattının yapımı 3 yıl sürdü. Bir süredir test sürüşleri yapılan metro hattında bir sorun çıkmaması üzerine açılışın 10 Ekim 2016 tarihinde yapılmasına karar verildi. 

Metro Güzergahı

Yarından itibaren kullanıma açılacak olan Kartal- Pendik -Tavşantepe metro hattının başlangıç istasyonu Kartal olacak ve ilk durağı yakacık olacak. Pendik ve Tavşantepe istasyonları da metro hattının yol güzergahında yer alacak. Kartal- Pendik -Tavşantepe metro hattı ile birlikte Pendik ile Kadıköy arası mesafe 35 dakikaya inecek. Metro hattından Marmaray ve metrobüs bağlantısı da yapılacak. Bu bağlantılar ile birlikte Taksim ve Atatürk Havalimanı’na ulaşım daha hızlı sürede ve kesintisiz biçimde gerçekleşecek. Kartal- Pendik -Tavşantepe metro hattının Tuzla’ya kadar uzatılması da hedefleniyor.

2012 yılında açılan Kartal-Kadıköy metro hattının uzunluğu da 21,7 kilometre. Kartal-Kadıköy metro hattında 16 tane istasyon durağı yer alıyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...