Dünkü kapanış saatlerindeki verilere göre altının gram fiyatı olarak bugün yüzde 0,5 oranında artış göstererek 125 liranın üzerinde işlem görmeye başladı. 

Son zamanlardaki doların diğer para birimlerine oranla daha hızlı değer kazanması ve altının ons fiyatındaki hızlı yükseliş oranları gram altına da etki yarattı. Altının gramı şu saatler itibari ile 124,64 lira seviyesinde bulunuyor. 

Saat 11.20 itibari ile gram altının fiyatı 124,64 liradan işlem görürken, Kapalıçarşı piyasa verilerine göre  çeyrek altın 204 liradan, 839 liradan alıcı buluyor. 

Altının ons fiyatı şu saatler itibari ile yüzde 0,1 oranında artış ile 1.261 dolar seviyesine çıkış yaptı. Geçtiğimiz hafta cuma gününde altın ons başına 1.241 dolar seviyesine kadar düşüş gerçekleştirmişti. Bu düşüşün ardından gelen tepki alımları ile birlikte toparlanma sürecine girmiş ve sınırlı bir seviyede de olsa pozitif yönlü bir eğilim göstermeye başlamıştı. 

Anadolu Ajansı Finansal Analisti İslam Memiş, yaptığı açıklamada altının ons fiyatının bu hafta içerisinde 1.270 dolar seviyesinden direnç alacağını söyledi. Bu hafta içerisinde herhangi bir olumsuz etken olmaması halinde 1.250 dolar seviyesi ile 1.260 dolar seviyeleri arasından işlem görmesini beklediklerini de söyledi. İslam Memiş ayrıca, gram altının da 121 lira ile 125 lira arasında dalgalanmalar yapacağını belirtti. Dolar kurundaki artışın ve ons fiyatındaki yükselişin altının gram fiyatına destek etkide bulunduğunu da söyledi. 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın