Ana SayfaDiğer İş İlanlarıGençlere İş Kapısı Geliyor

Gençlere İş Kapısı Geliyor

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Gençler iş ararken artık daha az telaş yaşayacaklar. Gençlerin iş hayatına katılmalarının sağlanması için yepyeni bir proje geliştirildi. Yapılan projeye göre İŞKUR birimleri ve özel istihdam büroları gençlerin iş bulma kapılarından olacak. Yeni uygulamayla birlikte 2.6 Milyon gence iş umudu doğdu.

GREV VE LOKAVTTA GEÇİCİ İŞÇİ OLMAYACAK

Özel istihdam bürolarının başta olduğu yeni proje kapsamında hükümete bürolar tam 3 yıllık söz verdiler. Verilen söz doğrultusunda 2.6 Milyon gence iş umudu doğuyor. Gençlere iş bulmak amacı ile 500 özel  istihdam bürosu ile birlikte İŞKUR’un ilgili birimleri de çalışmalar yürütecek. İstihdam büroları sadece iş bulma anlamında değil aynı zamanda da meslek edinme kapsamında da hizmet vererek kurslar açmaya başlayacak. Ayrıca bürolarda kiralık bazda işçiler de çalışmaya başlayacak. Dün yürürlüğe giren karar neticesinde esnek çalışma modelleri ön planda yer alacak.

Grev ve lokavtlar kapsamında da yeni düzenlemeler dün itibari ile gelmeye başladı. Grev lokavt kapsamında çalıştırılan işçiler geçici statüsünde olamayacak. Yani buralarda kiralık işçi değil, daimi işçi çalıştırma zorunluluğu gelecek.

GEÇİCİ İŞÇİ MAAŞLARI KONUSUNDA HASSASİYET

Geçici işçi çalıştırma uygulaması kapsamında işçilerin maaşı konusunda da önemli detaylar açıklandı. Açıklanan bu detaylar çerçevesinde işçinin alacağı maaşın ehemmiyetine dikkat çekilerek geçici işçilere özel istihdam bürolarının 3 aya kadar maaşlarının verileceğine dikkat çekildi. Maaşı ödenmeyen işçiler hakkında işveren ise 15 günlük süre kapsamında şikayette bulunabilecek. Geçici işçi ise bu 3 aylık süreç içinde işvereninden avans ya da borç alamayacak.

İŞLETMELERE GEÇİCİ İŞÇİ KOTASI

İşletmelere geçici işçi yerleştirilmesi kapsamında sınır da belirlendi. İşletme hacmine göre işçi alımı yapılacak. Toplan işçi sayısının 4’te 1 oranını geçmeyecek şekilde geçici işçi alımı yapılacak. İşletmede 10 ve altındaki rakamlar kadar işçi varsa işletme en fazla 5 tane geçici işçi alımı gerçekleştirebilecek. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.