Kestanenin Fiyatı Şaşırttı

0

Kış mevsimi geldi ve kış mevsiminin en öne çarpanı kestane de kendisini göstermeye başladı. Ankara’da satışa başlayan kestane satıcıları kestanenin kilosunu 10 TL ile 25 TL arasından satmaya başladı. Pişmemiş isterseniz 10 TL ile 15 TL arasında alabilirsiniz. Pişmiş ise; 25 TL’den aşağı bulmak mümkün değil.

KESTANE FİYATLARI ALDI BAŞINI GİDİYOR

25 TL’YE KESTANE ALACAĞIZAnkara’nın tarihi Beypazarı ilçesinde kestane satıcıları köşe başlarında kestane satmaya başladılar. Kış mevsiminin gelip havaların soğumasıyla birlikte kestane satıcılarını da görmeye başladık. Satıcılardan gelen yorumlar doğrultusunda kestane satışlarının akşam saatlerinde daha yoğun olduğunu anlıyoruz.

Satıcılardan biri konuşarak; ” Gündüz yok denecek kadar az satıyoruz. Oysa akşam evine giderken sıcak kestane götürmek isteyen Beypazarı sakinleri sayesinde yüzümüz gülüyor. Bazı vatandaşlar pişmiş alıyor, bazıları da sıcak su da ya da sobanın üzerinde pişirmek isteyip pişmemiş alıyor. Kestane fiyatları geçen sene ile aynı. Pişmiş kestane almak isteyenlere 100 gram için 2.5 TL fiyat biçiyoruz, çiğ almak isteyene kilosunu 10 TL’den veriyoruz.” şeklinde konuştu.

KESTANE SATICILARINDAN KESTANE PİŞİRME ÖNERİLERİ

Kestaneciler bir de vatandaşa çiğ kestaneyi pişirmek için önerilerde bulundu. Kestane satıcıları kestaneye bıçakla çizik atmanız gerektiğini ve yıkayıp kurulama işlemini yaptıktan sonra mangal aracılığı ile ya da sobada pişirmenizi tavsiye etti. Bunun yanı sıra teflon tavalarda ya da gazlı ocaklarınız varsa bunlarda da pişirebileceğinizi ilave etiller.

KESTANE DOĞAL ANTİBİYOTİKTİR

Yapılan araştırmalar kestanenin içinde yer alan nişasta, mineral tuz, özellikle potasyum ve aynı zamanda da diğer besin öğeleri sayesinde kış mevsiminde sizi hastalıkta koruyacağını da ortaya koymuştur. Doğal bir antibiyotik arıyorsanız kestane yemeyi içindeki muhteşem koruyucuların olması nedeni ile ihmal etmeyiniz.

 

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın