Ana SayfaEkonomiDolar'ın 3 TL Olmasını İstiyoruz

Dolar’ın 3 TL Olmasını İstiyoruz

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Dolar kuru hakkında yeni açıklamalar Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı’ndan geldi. Başdanışman Cemil Ertem, Dolar ve TL kuru bazında 3 TL seviyesinin beklentileri karşıladığını ve stabil bir şekilde bu seviyede kalmasını istediklerini belirterek Merkez Bankası faiz kararlarının otomatik olmadığını dile getirdi.

  Başdanışman Ertem TRT Haber canlı yayınında Dolar ve TL kuru hakkında açıklamalarda bulundu. Açıklamalarında 3 TL seviyesinin kimseyi olumsuz etkilemeyeceğini ve aksine 3 TL altında yer alırsa makroekonomiye ve rekabet piyasasına uygun olmadığını söyledi.

   3 TL NORMAL SEVİYE

  Ertem Dolar’ın yükselişi hakkında da açıklamalarda bulunarak, 3 TL’den, 3.3 TL seviyesine yükselmesinde sermaye artışının hızlı olmadığını belirtti.

  MERKEZ BANKASI’NIN FAİZ KARARI

  Ertem Merkez Bankası hakkında da değerlendirmelerde bulundu. Merkez Bankası kapsamında yeni bir dönemin başladığını ve yeni başkan konumunda olan Murat Çetinkaya ile verilen sözlerin de tutulacağının altını çizdi. Merkez Bankası’nın politikasını doğru bulduğunu söyleyen başdanışman Türkiye makroekonomik yapısına uygun uygulamalar yaptığını düşündüğünü belirtti.

  MERKEZ BANKASI FAİZ İNDİRİMİNİ OTOMATİĞE BAĞLAMADI
  Merkez Bankası’nın faiz düşürme mekanizmasının otomatiğe bağlanmadığını söyleyen başdanışman, Türkiye’nin makroekonomik verileri doğrultusunda hareket edildiğini anlattı. Merkez Bankası’nın her ne koşulda olursa olsun faiz indirimine gidecek şekilde düşünen kişiler bunu yanlış düşündüklerini ve sadece Türkiye ekonomi dalgasına göre hareket edildiğini de özenle belirtti.

  MERKEZ BANKASI PPK KARARI 20 EKİMDE AÇIKLANACAK

  TCMB ise Ekim 2016 dönemi için PPK yani; Para Politikası Kurulu  kararını  açıklaması için bekliyor. Kararın açıklanma tarihi 20 Ekim olarak belirlendi. açıklayacak. Dolar kurunun 3.3 TL seviyesine yükselmesinin ardından gözler Merkez Bankası’na çevrildi ve faiz indirimi kararının ne yönde olacağı merakla beklenmeye başladı.
   

   

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,247TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Kuveyt Türk Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

  Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.

  Yurt İçi Piyasaları TCMB Faiz Kararına Odaklandı!

  Küresel piyasalarda, ABD Merkez Bankası toplantısından sonra süregelen belirsizlikler sebebiyle negatif bir seyir izlenirken,...

  Emeklilere Müjde: En Düşük Emekli Maaşları 7.500 TL Oldu!

  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam davet edildiği canlı yayın programında önemli açıklamalarda bulundu....

  Banka Mülakatında Başarılı Olmanın Sırrı Soruları Bilmekten Geçer!

  Bankaların düzenlediği sınavlar, mezun olunan bölümler gibi birçok şartı başarılı bir şekilde arkada bırakan bankacı adayları, genellikle mülakat aşamasında bir takım sorunlar yaşamaktadır. Bu yüzden banka mülakatında sorulan sorulara genel bir yaklaşım ile bilgilendirme yapmak istedik.

  Bankalar EYT’liler için Yarışıyor: EYT Destek Kredisi Hazırlandı!

  Neredeyse 2,5 milyon insanın EYT’den faydalanarak emekli olması, bankalardaki rekabet ortamını artırdı. Bir yandan...

  4 Banka Müfettiş Yardımcısı Alımı Yapıyor!

  2023 yılı güncel banka iş ilanları arasında yer alan duyurulara göre 4 banka Müfettiş...