Ana SayfaEkonomi102 Milyar Liralık Vergi Silinecek!

102 Milyar Liralık Vergi Silinecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Maliye Bakanı Naci Ağbal çok önemli açıklamalar yaptı. Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliğinin (TÜRMOB) 22. Olağan Genel Kurulu’nda konuşan Maliye Bakanı Naci Ağbal “2017 yılıiçin 102 milyar liralık vergiden vazgeçtik” dedi.

  KDV Oranlarına Dokunamam!

  Naci Ağbal konuşmasının devamında ise sözü KDV oranlarına getirdi. KDV ile ilgili olarak indirim beklentisi içeren çok sayıda talep aldıklarını belirten Bakan Ağbal “KDV oranlarına dokunamam, bu başka bir şey. KDV oranları yüzde 18. Biz bunu yüzde 8’e, yüzde 1’e indirdiğimiz zaman sürekli sistem bozuluyor. Mali istikrarımızı sarsabilecek böyle bir adımı atmak bize uzun vadede mutlaka zarar getirecektir. Kısa vadede iç piyasaya yönelik bir rahatlama sağlayabilir elbette ama biz önümüzü görmek zorundayız, kısa vadeli hedeflerle yol alamayız, mali disiplinden taviz veremeyiz.” diyerek ekonomide istikrarın önemine dikkat çekti.

  Ak Parti Vatandaştan Yana

  Maliye Bakanı Naci Ağbal, Bakanlığının yayımladığı Vergi Harcamaları Raporu’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Ak Parti hükümetlerinin 2002 yılından bu yana özel sektörün gelişmesi, ekonominin büyümesi için önemli vergi indirim ve istisnalarını peş-peşe devreye koyduğunu belirtti. Gelir vergisinde, kurumlar vergisinde ve katma değer vergisinde oran indirimi yaptıklarını; yatırımı, üretimi ve ihracatı destekleyecek çok sayıda ihracat veya üretim amaçlı vergi istisnaları getirdiklerini hatırlatan Bakan Ağbal Ak Parti iktidarında “vatandaş” odaklı mali istikrar politikası izlendiğine vurgu yaptı. 2017 yılında devletin alması gereken 102 milyar liralık vergiden vazgeçmeleri sayesinde özel sektörde belirgin şekilde rahatlama olduğunu belirten Ağbal; özel sektörün önünü görebilmesinin son derece önemli olduğunu ve yatırımların ancak bu şekilde hız kesmeden devam edebileceğine dikkat çekti.

  Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın konuşması Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği üyeleri tarafından dikkatle takip edildi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,245TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.